Co nowego na 4K UHD? – „Prawdziwy romans”, „Mortal Kombat”, „Ben-Hur” i inne

Ostatni tydzień przyniósł nam sporo zapowiedzi steelbooków 4K UHD z takimi produkcjami jak chociażby „Avengers” i „Super 8”. Nie zabrakło także kolejnych preorderów na klasyki takie jak „Prawdziwy romans”, „Ben-Hur” i „Willy Wonka i fabryka czekolady” oraz nowości pokroju „Mortal Kombat”. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Seria „G.I. Joe” trafi na 4K UHD w USA

Domowy oddział studia Paramount Pictures zapowiedział na 20 lipca premierę amerykańskich wydań 4K UHD z filmami z serii „G.I. Joe”. Do sprzedaży trafią obydwie odsłony serii, czyli „G.I. Joe: Czas Kobry” i „G.I. Joe: Odwet”, które od 2018 roku dostępne były już na nośniku 4K UHD w europejskiej dystrybucji. Obydwa filmy doczekają się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Preorder na obydwa filmy wystartował już na Amazonie („G.I. Joe: Czas Kobry” i „G.I. Joe: Odwet”), Hdmoviesource („G.I. Joe: Czas Kobry” i „G.I. Joe: Odwet”) i Target („G.I. Joe: Czas Kobry” i „G.I. Joe: Odwet”).

813KDRYhcSS._SL1500_-min.jpg 81mOyidbg-S._SL1500_-min.jpg

„Mortal Kombat” z premierą na 4K UHD już w lipcu?

Na amerykańskim rynku pojawiły się także zapowiedzi wydania 4K UHD z filmem „Kaczor Howard” z 1986 roku (Target i Hdmoviesource). Premierę wydania zapowiedziano na 6 lipca. Na ten sam dzień Universal planuje także premierę wydania 4K UHD z filmem „Scott Pilgrim kontra świat”. Pojawiły się też preordery na zapowiadane kilka miesięcy temu wydania 4K UHD z filmami „Ben-Hur”, „Kosmiczny mecz” (premiera 6 lipca) i „Willy Wonka i fabryka czekolady” (premiera 29 czerwca). Pojawił się też pierwszy preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Mortal Kombat”. Wstępnie jego datę premiery ustalono na 13 lipca.

13581-2-min.jpg 13539-2-min.jpg

„Prawdziwy romans” w trzech wydaniach na 4K UHD

Arrow Videos ujawniło swoje lipcowe premiery, wśród których znalazły się cztery tytuły na nośniku 4K Ultra HD Blu-ray. Na 19 lipca dystrybutor zapowiedział premierę wydania 4K UHD z filmem „Prawdziwy romans” z 1993 roku wyreżyserowanym przez Tony'ego Scotta, w którym główne role zagrali Patricia Arquette i Christian Slater. Film doczeka się aż trzech wydań: standardowej edycji z plakatem i pocztówkami, w którym obecne będzie plastikowe opakowanie, steelbooka oraz kolekcjonerskiej edycji ze steelbookiem. W każdej edycji dostępne będą dwie płyty, na których znajdą się kinowa i reżyserska wersja filmu. W przypadku obrazu możemy liczyć na system Dolby Vision. Ścieżka dźwiękowa dostępna będzie w formacie DTS HD MA 5.1.

xpwoaqzu-min.jpg

„Kot o dziewięciu ogonach” i „Demony” również na 4K UHD od Arrow

Drugą premierą lipca na 4K UHD od Arrow będzie film „Kot o dziewięciu ogonach” z 1971 roku wyreżyserowany przez Dario Argento. Produkcja pojawi się na rynku 27 lipca i doczeka się jednego wydania wzbogaconego o plakat i pocztówki. W przypadku obrazu, podobnie jak w poprzedniej produkcji, możemy liczyć na system Dolby Vision. Na płycie obecne będą dwie ścieżki dźwiękowe: angielska i włoska w formacie DTS-HD MA Mono.

Na 5 lipca zapowiedziano też premierę wydań 4K UHD z horrorami „Demony” i „Demony 2”.

ffkr8bkg-min.jpg wrae6l22-min.jpg

„Nagi instynkt” i „Babadook” w czerwcu na 4K UHD

StudioCanal oficjalnie potwierdziło w tym czasie, że 14 czerwca możemy spodziewać się wydań 4K UHD z filmem „Nagi instynkt”, w którym główne role zagrali Sharon Stone i Michael Douglas. Potwierdzono również, że na płycie znajdzie się nowy, odrestaurowany z oryginalnego negatywu obraz, którego remaster nadzorował reżyser filmu, Paul Verhoeven.

Na koniec wspomnijmy jeszcze, że brytyjski dystrybutor Second Sight Films zapowiedział na 21 czerwca premierę wydania 4K UHD z horrorem „Babadook” z 2014 roku napisany i wyreżyserowany przez Jennifer Kent. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10.

yaz4gtcu-min.jpg

„Super 8 w steelbooku 4K UHD

W przypadku steelbooków sklep Zavvi uruchomił zbieranie zamówień na metalową edycję z filmem „Super 8”. Premierę zapowiedziano na 24 maja. Sklep dorzucił do tego swój preorder na wydanie 4K UHD z horrorem „Oczy szatana” (premiera 24 sierpnia). Amazon uruchomił zbieranie zamówień na standardowe wydanie z filmem „Piła” oraz „Na linii ognia”.

Na poniedziałek na godzinę 13:00 sklep Zavvi zapowiedział natomiast uruchomienie preordera na steelbooka 4K UHD z filmem „Deadpool 2”.

25gh69w4-min.jpg deadpool2.jpg

Kolejne steelbooki we Francji i Niemczech

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi doczekali się zapowiedzi swojego wydania 4K UHD ze wspomnianym wcześniej horrorem „Babadook”. We Francji na 22 lipca zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z filmem „Bodyguard Zawodowiec”, na 9 czerwca – premierę steelbooka z „Ognistym podmuchem”, a na 16 czerwcasteelbooka z „Nagim instynktem”.

Niemiecki Amazon dorzucił swoje preordery na wydania 4K UHD z filmami „Serpico”, „Trzy dni Kondora”, „The Mortuary” oraz steelbooki z filmami Marvela: „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”, „Czarna Pantera”, „Doktor Strange”, „Thor” i „Avengers”.

91DAW5-Lx2L._SL1500_.jpg 814JwqbdYyL._SL1500_.jpg

Tym razem kończący się tydzień nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Constantin Film Verleih / Warner Bros. / Entertainment One