Co nowego na 4K UHD? – „Dredd”, „Grawitacja”, „Przekręt” i inne

Początek 2021 roku przyniósł nam kolejną porcję zapowiedzi oraz preorderów na najbliższe miesiące. Poznaliśmy listę nowości oraz klasycznych tytułów, które mogą doczekać się wydań 4K UHD na przestrzeni całego 2021 roku. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Animacja „Krudowie 2: Nowa era” w lutym na 4K UHD

Studio Universal Pictures oficjalnie potwierdziło, że 23 lutego 2021 roku w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z animowanym filmem „Krudowie 2: Nowa era”. Na płycie znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K najprawdopodobniej z systemem HDR10, a w przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS:X. Preorder na wydanie wystartował ostatnio na Hdmoviesource.com.

13384-2.jpg

„Dredd” z limitowanym steelbookiem

Na 9 marca w USA zapowiedziano natomiast premierę limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem „Dredd” z 2012 roku, w którym zagrali Karl Urban, Olivia Thirlby oraz Lena Headey. Preorder na wydanie pojawił się już w sklepach BestBuy oraz Hdmoviesource.

6447720_sa.jpg

Plany wydawnicze Warnera na 2021 rok

W ostatnim tygodniu do sieci wyciekła lista tytułów, które studio Warner Bros. może wypuścić na nośniku 4K Ultra HD Blu-ray w 2021 roku i mimo że premiera żadnej z produkcji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to warto przyjrzeć się liście ze względu na fakt, że znalazły się na niej tytuły, których premiery w 2021 roku z wielu powodów wydają się bardzo prawdopodobne.

Na liście znalazły się takie produkcje jak:

  • „Godzilla” (2014)
  • „Mechaniczna pomarańcza” (1971)
  • „Willy Wonka i fabryka czekolady” (1971)
  • „Kosmiczny mecz” (1996)
  • „Grawitacja” (2013)
  • „Skazani na Shawshank” (1994)
  • „Liga Sprawiedliwości” (2021)
  • „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (2016)

Dodatkowo kolejne ze źródeł ujawniło, że w kwietniu tego roku możemy spodziewać się debiutu wydania 4K UHD z filmem Wonder Woman 1984.

„Przekręt”, „Bohater ostatniej akcji” i inne klasyki na 4K UHD w 2021 roku

Pojawiły się też pierwsze, jak na razie nieoficjalne zapowiedzi wydań 4K UHD na pierwsze miesiące 2021 roku od innych wytwórni niż Warner Bros. W kwietniu możemy spodziewać się premiery wydań fizycznych z animacją „Co w duszy graod Pixara. W maju na 4K UHD zadebiutować ma natomiast komedia „Przekręt” wyreżyserowana przez Guya Ritchiego, a także kultowy akcyjniak „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem. Ponownie mówi się także o nadciągających premierach wydań 4K UHD z filmami „Looper – Pętla czasu” i „Drive” oraz debiucie wojennego klasyka „Działa Navarony”.

„Fanny Lye Deliver'd” na 4K UHD

Brytyjski dystrybutor Pull Back Camera poinformował natomiast, że 22 lutego do sklepów trafi wydanie 4K UHD z filmem „Fanny Lye Deliver'd”, w którym główne role zagrali Maxine Peake, Charles Dance, Freddie Fox, Tanya Reynolds i Zak Adams. Ujawniona specyfikacji pokazuje, że na płycie obecny będzie obraz z systemem Dolby Vision oraz ścieżka dźwiękowa DTS-HD Master Audio 5.1.

280515_front.jpg

„Pacific Rim” w steelbooku od Titans of Cult w Niemczech

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi doczekali się zapowiedzi własnego wydania 4K UHD z filmem „Greenland” (premiera 11 lutego), a we Francji zapowiedziano na 10 marca premierę wydania 4K UHD z katastroficznym filmem „2012”. Niemieckie sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego swoje zapowiedzi na limitowanego steelbooka z serii „Titans of Cult” z filmem „Pacific Rim”. Premierę wydania zapowiedziano w Niemczech na 4 marca.

 958u84pc.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Lionsgate / FilmDistrict / Sony Pictures Releasing