Co nowego na 4K UHD? – „Punisher”, „Ucieczka z Los Angeles”, „Matrix” i inne

Ostatni tydzień przyniósł kilka interesujących zapowiedzi wydań 4K UHD z takimi klasykami jak „Ucieczka z Los Angeles” oraz nieco nowszymi tytułami pokroju produkcji „Looper – Pętla czasu”. Nie zabrakło przy tym porcji kolejnych preorderów na steelbooki i standardowe edycje. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Ucieczka z Los Angeles” i „Looper – Pętla czasu” w lutym na 4K UHD

Fanów klasyki kina akcji z lat 90. ubiegłego wieku ucieszy ostatnia zapowiedź od studia Paramount Pictures. Domowy oddział amerykańskiej wytwórni zapowiedział, że na 22 lutego szykuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Ucieczka z Los Angeles” wyreżyserowanym przez Johna Carpentera, w którym zagrał Kurt Russell. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to obraz zostanie wzbogacony o system Dolby Vision, a o dźwiękowe doznania zadba oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Zbieranie zamówień na wydanie uruchomiły już sklepy: Amazon, Best Buy, Target, Hdmoviesource.

Na luty swoją premierę wydawniczą przygotował także domowy oddział studia Sony Pictures. Już 15 lutego pojawi się wydanie 4K UHD z filmem „Looper – Pętla czasu” z 2012 roku wyreżyserowanym przez Rian Johnson, w którym zagrali Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis oraz Emily Blunt. Film zobaczymy w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się już w sklepach: Amazon, Target, Hdmoviesource.

Ucieczka z Los Angeles wydanie 4K UHD Looper pętla czasu wydanie 4K UHD

„Dotyk zła” i „Szpieg” kolejnymi premierami lutego

Dystrybutor Kino Lorber potwierdził, że na 22 lutego przyszłego roku przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Szpieg” w reżyserii Tomasa Alfredsona, w którym główną rolę zagrał Gary Oldman. Na płycie znajdzie się nowy remaster w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Preorder na wydanie wystartował już w sklepach Amazon, Hdmoviesource.

To nie jedyna premiera przygotowana przez Kino Lorber na luty. Tydzień wcześniej, już 15 lutego, dystrybutor zaproponuje swoim klientom wydanie 4K UHD z filmem „Dotyk zła” z Orsonem Wellesem, o którego premierze wspominaliśmy już w zeszłym tygodniu. W wydaniu znajdą się aż trzy płyty Ultra HD Blu-ray z trzema wersjami filmu. Każda z nich zaoferuje system obrazu Dolby Vision. Zamówienia na wydanie zbierają już sklepy: Hdmoviesource, Amazon.

918NyFpCETL._SL1500_.jpg 81OpczPi6yL._SL1500_.jpg

Punisher” w steelbooku na 4K UHD

Wielu widzów ucieszy także zapowiedź limitowanego steelbooka z filmem „Punisher” z 2004 roku, który ma trafić do sprzedaży 25 stycznia przyszłego roku. Preorder ruszył na Hdmoviesource i Best Buy. Amerykański Amazon dorzucił do tego preorder na limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City, w którym znajdzie się 5 pocztówek z alternatywnymi plakatami. Na pozostałe zapowiedzi z amerykańskiego podwórka złożyły się: wydanie 4K UHD z filmem „Downton Abbey”, który doczeka się także steelbooka i ma trafić do sprzedaży 22 marca, oraz pierwsze preordery na edycje 4K UHD z filmem „Matrix Zmartwychwstania” oraz kolekcją zbierającą wszystkie cztery części serii.

Punisher (2004) steelbook 4K UHD

„Avengers: Koniec gry” w limitowanym steelbooku

Zavvi dorzuciło do tego swój kolejny preorder na limitowanego steelbooka od Mondo z filmem Marvela. Specjalnego wydania doczekała się produkcja „Avengers: Koniec gry”. W sklepie uruchomiono także zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Głęboka czerwień”. Niewiele działo się także na pozostałych rynkach europejskich. Niemiecki Amazon dorzucił tylko swój preorder na zbiorcze wydanie 4K UHD z serią „Pogromcy duchów, w której znajdą się dwa pierwsze filmy oraz ich tegoroczna kontynuacja.

Avengers: Koniec gry steelbook 4K UHD

W tym tygodniu zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Columbia TriStar Film / Warner Bros. / Sony Pictures / Paramount Pictures