Co nowego na 4K UHD? – „Rocky”, „Ród smoka”, „Nieśmiertelny”, „Rambo” i inne

Jak wyglądał kończący się tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiła się kolejna dawka zapowiedzi od dystrybutorów, w tym także jednego polskiego wydawcy oraz kolejna porcja preorderów, a wśród nich kilka ciekawych steelbooków i wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Pulp Fiction” i „Krzyk 2” w steelbookach 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Paramount Pictures potwierdził, że na 6 grudnia przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Pulp Fiction” w reżyserii Quentina Tarantino. Produkcja doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. W ofercie pojawią się zarówno standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu, jak i steelbook. Dodatkowo potwierdzono, że już 4 października w USA zadebiutują wydania 4K UHD z drugą odsłoną horrorowej serii „Krzyk”. Film dostępny będzie w standardowej edycji i steelbooku.

Studio Universal Pictures kontynuuje z kole wydawanie na Ultra HD Blu-ray animowanej serii o „Shreku” (Amazon). Druga odsłona doczeka się premiery już 22 listopada. W standardowym wydaniu znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 i ścieżkę dźwiękową w formacie DTS:X.

15181_tn-min.jpg 62994_front-min.jpg

Trzy tysiące lat tęsknoty” i „Rocky” zmierzają na 4K UHD

Najwięcej premier w ostatnim tygodniu zapowiedział jednak Warner Bros. Zacznijmy od tego, że domowy oddział wytwórni potwierdził premierę wydania 4K UHD z filmem „Trzy tysiące lat tęsknoty” ustanowioną na 15 listopada (Amazon, Hdmoviesource). Produkcja dostępna będzie w standardowej edycji z obrazem w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Dźwiękowe doznania zapewni format Dolby Atmos. Już dwa tygodnie później, 29 listopada do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z czwartym sezonem serialu „Westworld” (Amazon, Hdmoviesource). Podobnie jak w przypadku poprzednich trzech serii, płyty będą wyposażone w system obrazu Dolby Vision i dźwięk w formacie Dolby Atmos. Najwięcej emocji, zwłaszcza wśród fanów klasyków kina, wzbudzi jednak ostatnia zapowiedź. Studio Warner Bros. zapowiedziało, że w lutym przyszłego roku do sklepów trafią wydania 4K UHD z pierwszą i drugą odsłoną serii „Rocky”. Specyfikacja płyt nie została jeszcze ujawniona.

323153_front-min.jpg 15166_tn-min.jpg

Ród smoka”, „Życzenie śmierci” i inne zapowiedzi na 4K UHD

Dodajmy do tego, że Kino Lorber ujawniło, że pracuje nad kolejnym wydaniem 4K UHD. Tym razem będzie to edycja Ultra HD Blu-ray z kultowym filmem „Życzenie śmierci” z 1974 roku, w którym zagrał Charles Bronson. Wydanie z odrestaurowanym obrazem na bazie oryginalnego negatywu ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z: pierwszym sezonem „Rodu smoka” (Amazon, Hdmoviesource), „Kot w butach” (Amazon) horrorem „Uśmiechnij się” wchodzącym właśnie do kin oraz „Nie martw się, kochanie”. Zapowiedziano też debiut steelbooków z komediami „Świat Wayne’a” oraz „Sprzedawcy 3”.

14540-2-min.jpg 14539-2-min.jpg

Krupier”, „Niemy wyścig” na 4K UHD od Arrow

Na brytyjskim rynku swoje grudniowe zapowiedzi ujawnił dystrybutor Arrow Video. Wśród tytułów, które trafią do sprzedaży w ostatnim miesiącu roku, znalazły się trzy na nośnikach Ultra HD Blu-ray. Będą to „Niemy wyścig” z 1972 roku (Amazon, Zavvi), który doczeka się dodatkowo edycji ze steelbookami (wersja solo i kolekcjonerka), „Krupier” z 1998 roku (Amazon, Zavvi) oraz seria „Klątwa” (Amazon, Zavvi).

Brytyjczycy doczekali się też swoich preorderów na wydania 4K UHD z filmami „Błękitne Hawaje”, „Gorączka sobotniej nocy” (Amazon, Zavvi), „Świat Wayne’a”, „Bullet train”, w którym znajdziemy polską wersję językową w postaci napisów oraz „Gabinet doktora Caligari”. 

 91nX8JqNWfL._AC_SL1500_-min.jpg 71zNBSmVNJL._AC_SL1500_-min.jpg

Kolejne klasyki w Europie trafią na 4K UHD

We Francji pojawiły się zapowiedzi wydań Ultra HD Blu-ray z filmami „Dni naszego szaleństwa”, „Kiedy łzy przeminą”, „Wendeta”, kolekcja „Harry'ego Pottera”, „Ludwig”, „Vesper”, „Królowa wojownik”. Włosi dorzucili do tego swoje preordery na filmy „Top Gun: Maverick”, „48 godzin”, „Następne 48 godzin” oraz „Nie” w steelbooku.

Niemiecki dystrybutor Camera Obscura poinformował, że przygotowuje wydanie 4K UHD z komediodramatem „Słodki film” z 1974 roku. Data premiery nie została ujawniona, ale wiemy, że produkcja zawita na rynek na początku przyszłego roku.

Dodatkowo niemiecki Amazon dorzucił do tego preordery na filmy: „Złoty kask”, „Proces”, „Afrykańska królowa”, „Demaskator”, oraz „White Elephant”. Pojawiła się też zapowiedź limitowanego wydania 4K UHD w mediabooku z horrorem „Oko kota”, (wersja A i wersja B) oraz steelbooka z pierwszym sezonem serialu „Halo”. 

81yklT6BiNL._SL1500_-min.jpg 81lnrF7m1-L._SL1500_-min.jpg

Nieśmiertelny” i trylogia „Rambo” na 4K UHD w Polsce

Na polskim rynku wydawniczym pojawiły się informacje na temat nowych premier dystrybutora Studio N mającego na swoim koncie wydania Blu-ray i 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”. Wydawca sięgnie po kolejne klasyki kina lat 80. ubiegłego wieku i na 24 listopada zapowiedział premierę pierwszych w naszym kraju edycji 4K UHD z filmem „Nieśmiertelny” oraz trylogią „Rambo”. W ofercie pojawią się standardowe wydania 4K UHD w plastikowych opakowaniach z produkcją „Nieśmiertelny” oraz każdą z trzech odsłon serii Rambo. Dodatkowo trylogia doczeka się zbiorczych edycji na każdym z trzech nośników.

Każdy z filmów dostępne będą z oryginalną wersją językową w formacie DTS HD 5.1. Jeśli chodzi o polską wersję językową, to możemy liczyć na lektora i napisy. W przypadku trylogii Rambo będzie to lektor w formacie Dolby Digital 2.0, a film „Nieśmiertelny” otrzyma dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1. Źródłem dla wydań z wszystkimi filmami będą zremasterowane wersje przygotowane przez Studio Canal. Żaden z filmów nie doczeka się jednak na nośniku Ultra HD Blu-ray wersji wyposażonej w system obrazu HDR. Będą to wydania zawierające jedynie obraz SDR.

Lista wydań Blu-ray i 4K UHD z filmami „Nieśmiertelny” i „Rambo”:

original-26237878-niesmiertelny-blu-ray-4kblu-ray-min.jpg original-26232957-rambo-pierwsza-krew-min.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Orion Pictures / Warner Bros. / EMI Films / HBO