Co nowego na 4K UHD? – „Shrek 2” , „Siedmiu wspaniałych”, „Nie martw się, kochanie” i inne

Ostatnie tygodnie roku zawsze wiąże się mocnym wyhamowaniem zapowiedzi wydawniczych, ale mimo wszystko dystrybutorzy przygotowali kilka nowych zapowiedzi, a w sklepach pojawiło się kilka nowych preorderów na wydania 4K UHD. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Projekt: Monster” z jubileuszowym steelbookiem na 4K UHD

Domowy oddział studia Paramount Pictures potwierdził, że na 17 stycznia z okazji 15. rocznicy kinowej premiery filmu „Projekt: Monster” przygotowuje premierę steelbooka 4K UHD z tym tytułem. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision i oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby TrueHD 5.1.

Z kolei Blue Underground ujawniło natomiast, że przygotowuje edycję Ultra HD Blu-ray z filmem „The Girl From Rio” z 1969 roku, w którym zagrali Shirley Eaton, Marii Rohm i Marty Reves. Premierę zaplanowano na początek przyszłego roku. Tymczasem The MVD Rewind potwierdziło, że na początek przyszłego roku przygotowuje premierę edycji Ultra HD Blu-ray z filmem „Swamp Thing” z 1982 roku.

71CcaKEm8sL._SL1500_.jpg

Kultowy western „Siedmiu wspaniałych” zmierza na 4K UHD

Dystrybutor Shout Factory zapowiedział natomiast na 28 lutego premierę wydań 4K UHD z animacjami „Pudłaki” oraz „Kubo i dwie struny”. Obydwie produkcje doczekają się standardowych wydań, jak i steelbooków. Preordery na steelbooki pojawiły się w sklepach: „Pudłaki” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Kubo i dwie struny” (Amazon, Hdmoviesource). Pojawiły się też preordery na edycje Ultra HD Blu-ray z filmami „Siedmiu wspaniałych” (Amazon, Hdmoviesource), „The Slumber Party Massacre 1-2” (Amazon, Hdmoviesource).

Dystrybutor Scream Factory przygotowuje z kolei kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „Bubba Ho-Tep” (Amazon, Hdmoviesource), w którym zagrali Campbell, Ossie Davis, Ella Joyce i Bob Ivy. Premierę zaplanowano na 7 lutego 2023 roku.

Wśród preorderów pojawiły się zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami Maratończyk”, „Ostatni smok”, „Wykidajło” oraz „Spojrzenie mordercy”.

81bJgehUSqL._SL1500_.jpg 81sYtQKxtPL._SL1500_.jpg

Shrek 2” w limitowanym steelbooku 4K UHD

Na brytyjskim rynku pojawiła się zapowiedź steelbooków 4K UHD z filmami „Shrek 2” (Amazon, Zavvi) oraz „Powrót do przyszłości III”. Preorderów doczekały się też standardowe edycje Ultra HD Blu-ray z produkcjami „Nie martw się, kochanie” oraz „Podwójne zagrożenie”. Niewiele działo się tez na pozostałych rynkach europejskich. We Francji wystartował preorder na tamtejsze wydanie 4K UHD z filmem „Zagubiona autostrada”, a w Niemczech rozpoczęto zbieranie zamówień na kolekcjonerską edycję Ultra HD Blu-ray z produkcją „Łowca głów”.

Ostatni tydzień jeszcze raz nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

81JJiJZcBML._AC_SL1500_.jpg emaf2l2s-min.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Warner Bros. / United Artists / Paramount Pictures / Dreamworks