Co nowego na 4K UHD? – „Szeregowiec Ryan”, „Nieśmiertelny”, „Jolt” i inne

Wśród nowych zapowiedzi wydań 4K UHD znalazły się między innymi takie klasyki jak „Szeregowiec Ryan” i „Nieśmiertelny” oraz kinowe nowości „Bodyguard i żona zawodowca” oraz „Luca”. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Kolejne premiery od Blue Underground

Amerykański dystrybutor Blue Underground ujawnił swoje plany na pierwsze miesiące 2022 roku. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak „The Toolbox Murders” z 1978 roku w reżyserii Dennisa Donnelly'ego oraz „God Told Me To” z 1976 roku napisany i wyreżyserowany przez Larry'ego Cohena. Dodatkowo na początek 2022 roku dystrybutor przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Goodbye Uncle Tom” z 1971 roku, za którego stworzenie odpowiadają Gualtiero Jacopetti i Franco Prosperi.

Synapse Films w tym czasie zapowiedziało, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi limitowane wydanie 4K UHD z horrorami „Demony” 1-2 z 1985 i 1986 roku. Preorder wystartował już na Amazonie.

Wydanie 4K UHD „The Toolbox Murders” Wydanie 4K UHD „Demony” 1-2

„Bodyguard i żona zawodowca” oraz „Luca” na 4K UHD

Amerykańskie sklepy dorzuciły do tego swoje preordery na wydania 4K UHD z filmami „Maniac Cop 2” (Amazon, Hdmoviesource), „Maniac Cop 3: Badge Of Silence” (Amazon, Hdmoviesource), „Szybcy i wściekli 9” (Amazon), „The Boss Baby: Family Business” (Amazon, Bestbuy, Hdmoviesource), „Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms” (Amazon, Bestbuy, Hdmoviesource), „Dead & Buried” (wersja B, wersja C). Target dorzucił do tego swoją zapowiedź trylogii Snydera i „Władcy zwierząt”.

Pojawiły się też pierwsze wzmianki o premierach wydań 4K UHD z filmami „The Forever Purge” (brak daty premiery), „Bodyguard i żona zawodowca” (premiera 17 sierpnia) i animacją „Luca” (10 lub 17 sierpnia). Odnotujmy też, że Best Buy ujawnił wygląd swojego limitowanego steelbooka z horrorem „Ciche miejsce 2”.

Steelbook 4K UHD „Ciche miejsce 2”

Animacja „Transformers” na 4K UHD i „Szeregowiec Ryan” w steelbooku

Na brytyjskim rynku tydzień zdominowała zapowiedź wydań 4K UHD z kultowym filmem animowanym „The Transformers: The Movie” z 1986 roku. Z okazji 35. rocznicy premiery produkcja doczekała się aż czterech edycji, z których trzy to wydania na 4K UHD. Film trafi do sprzedaży w standardowym wydaniu, steelbooku oraz limitowanej edycji kolekcjonerskiej.

Nie mogło zabraknąć także kolejnych zapowiedzi wydań 4K UHD z animacjami Disneya, który od kilku tygodni sukcesywnie zapowiada premiery swoich najpopularniejszych tytułów. Tym razem ujawniono, że na 4K UHD trafią produkcje „Odlot” i „Auta 2”. Pierwszy z nich dostępny będzie od 9 sierpnia, a drugi – od 16 sierpnia. Sklep dorzucił do tego zapowiedź brytyjskiego wydania „Columbia Classics Collection Vol. 2” oraz tamtejszych edycji 4K UHD z horrorami „Maniac Cop 2” i „Maniac Cop 3: Badge Of Silence”. Obydwie produkcje dostępne będą od 19 października. Amazon dorzucił do tego swój preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Nikt”.

Tydzień zakończył się od uruchomienia możliwości składania zamówień na steelbooka 4K UHD z filmem „Szeregowiec Ryan” w reżyserii Steven Spielberg, w którym główne role zagrali Tom Hanks, Matt Damon, Harrison Young oraz Tom Sizemore. Premierę wydania zapowiedziano na 16 sierpnia.

Steelbook 4K UHD „Transformers” Steelbook 4K UHD „Szeregowiec Ryan”

„Cruella” w listopadzie na 4K UHD

We Francji na 29 października zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z filmem „Cruella” od Disneya, a na 3 listopada wydanie z produkcją „Piotruś Królik 2: Na gigancie”. Na włoskim Amazonie pojawiły się steelbooki z filmami „Bez przebaczenia” (polska wersja) i „Willy Wonka i fabryka czekolady”. W Hiszpanii 16 sierpnia swoją premierę będzie miał z kolei steelbook 4K UHD z filmem „Szeregowiec Ryan”.

Wydanie 4K UHD „Piotruś Królik 2: Na gigancie”

„Jolt”, „Nienawiść” i inne premiery w Niemczech. „Nieśmiertelny” we wrześniu na 4K UHD

Na niemieckim rynku na 23 września zapowiedziano premierę steelbooka 4K UHD z filmem „Donnie Darko” (JPC, Amazon, Media Markt) oraz specjalne wydanie w digipacku z filmem „Nienawiść” (JPC, Media Markt). Pojawiła się też pierwsza zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Jolt” (JPC), którego gwiazdą jest Kate Beckinsale. Produkcja ma trafić na płyty 26 listopada, czyli na cztery miesiące po premierze w serwisie Prime Video. Zapowiedzi uzupełniają preordery na wydania 4K UHD z horrorami „Obecność 3: Na rozkaz diabła” (JPC) oraz „Ciche miejsce 2” (JPC, Media Markt). Na 29 października zapowiedziano jeszcze premierę wydania Ultra HD Blu-ray z horrorem „Midsommar” (Media Markt). Pojawiły się też preordery na film „Nikt” (Amazon, Media Markt) i „American Psycho” (Amazon).

Na koniec wspomnijmy jeszcze o zapowiedzi wydania 4K UHD z kultowym filmem „Nieśmiertelny” z 1986 roku, w którym zagrali Christopher Lambert i Sean Connery. Produkcja ma pojawić się na płytach 22 września tego roku. Istnieje szansa, że w przyszłości doczekamy się także polskiego wydania tego klasyka za pośrednictwem dystrybutora Studio N.

Steelbook 4K UHD „Donnie Darko” Wydanie 4K UHD „Nienawiść”

W tym tygodniu ponownie zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Amazon / Paramount Pictures / A24 / Thorn EMI Screen Entertainment