Co nowego na 4K UHD? – „Terminator 2”, „Legion samobójców”, „Gość” i inne

W ostatnim tygodniu doczekaliśmy się wielu oficjalnych zapowiedzi wydań 4K UHD na jesień tego roku. Pojawiły się też preordery na nowe wydania z „Terminatorem 2” oraz sporo preorderów na inne wydania, w tym steelbooki i kolekcjonerki. Nie zabrakło też wieści z polskiego podwórka. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Nowy „Legion samobójców” z polską wersją na 4K UHD

Studio Warner Bros. ogłosiło, że na 26 października zapowiedziano premierę wydań 4K UHD z filmem „Legion samobójców. The Suicide Squad” wyreżyserowanym przez Jamesa Gunna. Ujawniona specyfikacja potwierdza obecność oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos oraz systemów obrazu Dolby Vision i HDR10+. Jeśli chodzi o zapowiedziane wydania, to obok standardowej edycji do sprzedaży trafi także steelbook. Potwierdzono także obecność polskiej wersji językowej w postaci ścieżki dźwiękowej i napisów w amerykańskiej edycji. Preorder na standardowe wydanie pojawił się w sklepach: Amazon, Best Buy. Steelbook w swojej ofercie mają już: Best Buy i Hdmoviesource.

Legion Samobójców steelbook 4K UHD

Zbiorcze wydanie Śródziemia potwierdzone

Domowy oddział Warnera oficjalnie potwierdził także, że 26 października swoją premierę będzie miało zbiorcze wydanie z trylogiami „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. W wydaniu znajdą się kinowe i rozszerzone wersje wszystkich sześciu filmów, a zremasterowane wersje dostępne będą zarówno na płytach Ultra HD Blu-ray, jak i Blu-ray. W zestawie znajdą się także płyty z materiałami dodatkowymi. Specyfikacja techniczna płyt 4K UHD będzie taka sama, jak w przypadku zeszłorocznych wydań, co oznacza, że możemy liczyć na dźwięk Dolby Atmos i system obrazu Dolby Vision.

„Protegowana” i „Krew dla Draculi” jesienią na 4K UHD

Studio Lionsgate potwierdziło w tym czasie, że 19 października możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z filmem „Protegowana”, którego gwiazdami są Michael Keaton, Maggie Q i Samuel L. Jackson. Produkcja doczeka się wydania w steelbooku, a na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos. Zamówienia na wydanie zbierają już sklepy: Hdmoviesource i Amazon.

Amerykański dystrybutor Severin Films zapowiedział na 26 października premierę wydania 4K UHD z horrorem „Krew dla Draculi” z 1974 roku, który wyreżyserował Paul Morrissey. Na płycie znajdzie się oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio Mono oraz odrestaurowany obraz z systemem HDR10. Swój preorder na wydanie uruchomił już Amazon.

Protegowana wydanie 4K UHD  Krew dla Draculi wydanie 4K UHD

Nicolas Cage w 4K z filmem „Prisoners of the Ghostland” i „Beksa

Wśród zapowiedzi od amerykańskich dystrybutor odnalazł się także RLJE Films, który ujawnił, że przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Prisoners of the Ghostland”, w którym zagrał Nicolas Cage. Produkcja pojawi się w sprzedaży 16 listopada, ale jak na razie specyfikacja techniczna nie została ujawniona. Preordery pojawiły się w sklepach: Best Buy, Amazon i Hdmoviesource.

Warto także odnotować komunikat od dystrybutora Kino Lorber, który na początek przyszłego roku zaplanował premierę wydania 4K UHD z filmem „Beksa” z 1990 roku, którego gwiazdą jest Johnny Depp. Na płycie ma znaleźć się obraz z systemem Dolby Vision oraz dźwięk w formacie DTS-HD Master Audio 2.0.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania z filmami: „Final Fantasy: Wojna dusz”, „Candyman”, „Injustice” i wydanie w steelbooku i „Krampus. Duch Świąt”.

„Gość” i „Terminator 2: Dzień sądu” w kolekcjonerskich wydaniach

Brytyjski dystrybutor Second Sight oficjalnie potwierdził, że 25 października wypuści na rynek wydania 4K UHD z filmem „Gość” wyreżyserowanym przez Adama Wingarda z Danem Stevensem w roli głównej. Produkcja z 2014 roku doczeka się obrazu z systemem Dolby Vision.

Swoją zapowiedź ujawnił także StudioCanal, który na 9 grudnia zapowiedział nowe wydania 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”. Z okazji 30. rocznicy premiery do sprzedaży trafią trzy wydania. W sprzedaży pojawił się steelbook, wydanie w digi-packu i soundtrackiem na winylu oraz kolekcjonerka ze statuetką w postaci czaszki Terminatora.

Kolejne Potwory Universala w steelbookach

W sklepie Zavvi pojawiły się także preordery na kolejne steelbooki z horrorami od Universala. Zapowiedzi doczekały się produkcje „Niewidzialny człowiek” oraz „Wilkołak”. Pojawił się też preorder na zbiorcze wydanie ze wszystkimi czterema produkcjami. Amazon dorzucił do tego swoje preordery na wydanie 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli 9” oraz zbiorcze wydanie z całą sagą.

Wilkołak steelbook 4K UHD  Niewidzialny człowiek steelbook 4K UHD

Columbia Classics i „Terminator 2” w steelbooku

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi doczekali się swoich steelbooków z Potworami Universala: „Książę Dracula”, „Frankenstein”, „Niewidzialny człowiek” i „Wilkołak”. Pojawił się też preorder na limitowane wydanie z „Bękartami wojny” oraz drugą odsłonę kolekcji Columbia Classics i wydanie z nowym „Legionem samobójców”.

W Niemczech tymczasem pojawiły się zapowiedzi następujących wydań: pakiet „Szybkich i wściekłych”, „Gra o tron” sezon 8 (Media Markt, JPC), „Godzilla” (Media Markt, JPC), „Westworld” sezon 3 (Media Markt, JPC), „Mad Max 3”, trylogia Zacka Snydera, „Snake Eyes: Geneza G.I. Joe” (steelbook), „Legion samobójców”, Terminator 2” w steelbooku, „Nie oddychaj 2” oraz „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”.

Bękarty wojny wydanie 4K UHD

Trzy premiery 4K UHD od Galapagos na październik

Jeśli chodzi o polski rynek, to otrzymaliśmy w ostatnich dniach oficjalne zapowiedzi na październik od dystrybutora Galapagos. Dla miłośników najwyższej jakości obrazu i dźwięku dystrybutor przygotował wydania z takimi produkcjami jak: „Skazani na Shawshank”, kultowa adaptacja powieści Stephena Kinga z 1995 roku, w której zagrali Morgan Freeman oraz Tim Robbins, oraz „Mechaniczna pomarańcza” wyreżyserowana przez  Stanleya Kubricka. W październiku do sklepów trafi też zbiorcze wydanie 4K UHD z trylogiami „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” składające się z 31 płyt Blu-ray i Ultra HD Blu-ray. Odnotujmy, że Empik uruchomił preorder na wszystkie trzy wydania: Śródziemie. Kompletna Kolekcja 4K, „Mechaniczna pomarańcza” oraz „Skazani na Shawshank”.

Mechaniczna pomarańcza wydanie 4K UHD Skazani na Shawshank wydanie 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / TriStar Pictures / Lionsgate