Co nowego na 4K UHD? – „Top Gun: Maverick”, „Gorączka”, „Sound of Metal”, „Doom” i inne

Ostatni tydzień przyniósł kilka ciekawych zapowiedzi wydań 4K UHD z takimi klasykami jak „Wybuch” oraz nieco nowszymi tytułami pokroju produkcji „Jurassic World: Dominion” czy „Doktor Strange 2”. Nie zabrakło przy tym porcji kolejnych preorderów na steelbooki i edycje z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Doom” i „Prawdziwy geniusz” zmierzają na 4K UHD

Studio Universal Pictures potwierdziło ostatnie informacje na temat zbliżającej się premiery wydania 4K UHD z filmem „Doom” z 2005 roku, w którym zagrali Rosamund Pike, Karl Urban i Dwayne Johnson. Produkcja zawita na nośnik Ultra HD Blu-ray już 9 sierpnia i doczeka się rozszerzonej wersji w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie DTS:X. Preorder na wydanie uruchomiły już sklepy: Amazon, Hdmoviesource.

Tymczasem domowy oddział studia Sony Pictures przygotowuje się do wypuszczenia na rynek wydania 4K UHD z filmem „Prawdziwy geniusz” (Amazon, Hdmoviesource) z 1985 roku, którego gwiazdą był Val Kilmer. Tytuł ten doczeka się odrestaurowanego na bazie oryginalnego negatywu obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Nie zabraknie też ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Premierę zapowiedziano na 13 września.

Doom wydanie 4K UHD Prawdziwy geniusz wydanie 4K UHD

Wybuch” i „Sound of Metal” od Criteriona na 4K UHD

Swoje zapowiedzi na wrzesień ogłosił niedawno Criterion. Wśród ujawnionych tytułów znalazły się dwa, które otrzymają edycję na nośniku 4K UHD. Już na 6 września zapowiedziana została premiera wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Wybuch” (Amazon, Hdmoviesource) z 1981 roku, w którym zagrali John Travolta i Nancy Allen. Produkcja doczeka się nowego obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 2.0. Drugą z premier przygotowanych przez dystrybutora na płytach 4K UHD będzie dramat „Sound of Metal” (Amazon, Hdmoviesource) z 2019 roku, którego gwiazdami są Riz Ahmen, Olivia Cooke, Lauren Ridloff oraz Paul Raci. W przypadku tego tytułu również możemy liczyć na obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Wrażania dźwiękowe zapewni z kolei ścieżka w formacie DTS-HD Master Audio 5.1

Sound of Metal wydanie 4K UHD Wybuch wydanie 4K UHD

Faceless” i kinowe nowości na 4K UHD

Dodajmy jeszcze, że swoją nową zapowiedzią z widzami podzielił się dystrybutor Severin Films, który na 30 sierpnia wyznaczył datę debiutu wydania 4K UHD z thrillerem „Faceless” z 1987 roku. Film otrzyma odrestaurowany obraz, dla którego źródłem będzie oryginalny negatyw. Preorder pojawił się w sklepach: Amazon, Hdmoviesource.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z filmami: „Doktor Strange w multiwersum obłędu” (również w limitowanej wersji od Target), „Thriller: A Cruel Picture” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Children Shouldn’t Play with Dead Things”. Sklepy Amazon i Target dorzuciły swoje preordery na wydania 4K UHD z filmem „Jurassic World: Dominion”: standardowa edycja (Amazon, Target), limitowany steelbook (Amazon, Target), pakiet z wszystkimi sześcioma filmami (Amazon, Target) i do tego pakiet z figurką.

 z filmami: „Doktor Strange w multiwersum obłędu wydanie 4K UHD

Gorączka” w steelbooku 4K UHD również w Europie

Brytyjczycy zapowiedzieli tymczasem swoje wydania 4K UHD z „Gorączką”, które na tym rynku zadebiutują 8 sierpnia. Obok standardowej edycji dostępny będzie także limitowany steelbook. Na pozostałych europejskich rynkach Włosi dorzucili preorder na swojego steelbooka z filmem „Top Gun: Maverick” oraz pakiet steelbooków z trylogią „Powrotu do przyszłości”. Dodajmy, że swój nowy pakiet z filmami o Bondzie otrzymał Daniel Craig. Z kolei Francuzi zapowiedzieli standardową edycję 4K UHD z filmem „Top Gun: Maverick” oraz łączony pakiet z pierwszą częścią serii. Dorzucili do tego swoje preordery na filmy „Gorączka”, „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”, „Goliat” i „Ambulans”, który zostanie wyposażony w polską wersję językową zarówno w postaci lektora, jak i napisów. Z kolei na niemieckim Amazonie pojawiły się zapowiedzi nowego steelbooka z serią „Faceci w czerni” i standardowych wydań z filmami „Gorączka” (Amazon, Media Markt) i „Doom”. Niemiecki Media Markt dorzucił do tego steelbooka z serią „Martwe zło” (27 lipca) i zapowiedział już wydanie 4K UHD z filmem „Elvis”.

Powrót do przyszłości steelbooki 4K UHD

Ostatni tydzień nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Amazon / Sony Pictures / Paramount Pictures / Filmways Pictures