Co nowego na 4K UHD? – „Top Gun: Maverick”, „Gorączka”, „Terminator 2”, „Jaja w tropikach” i inne

W kończącym się tygodniu ponownie nie zabrakło nowych zapowiedzi wydań 4K UHD. Pojawiły się zarówno nowości kinowe takie jak chociażby „Top Gun: Maverick”, także klasyki pokroju „Gorączki”. Niektóre z nich doczekają się też steelbooków, a inne – standardowych edycji. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Fantastyczne zwierzęta 3” i „Sonic 2: Szybki jak błyskawica” latem na 4K UHD

Wytwórnia Warner Bros. ujawniła, że 28 czerwca do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z filmem „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”. W ofercie dostępne będzie zwykłe wydanie w plastikowym opakowaniu (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource) oraz limitowany steelbook (BestBuy, Hdmoviesource). Płyta zaoferuje widzom obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz dźwięk w formacie Dolby Atmos.

Domowy oddział studia Paramount Pictures potwierdził, że na 9 sierpnia przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”. Produkcja ta doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Jak już zapowiadaliśmy w ostatnich tygodniach, oprócz standardowej edycji (BestBuy, Target, Hdmoviesource) do sprzedaży trafi też limitowany steelbook (BestBuy, Hdmoviesource). 

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a steelbook 4K UHD

Jaja w tropikach” i „Gamer” zmierzają na 4K UHD

Tymczasem Kino Lorber nie ustaje w poszerzaniu swojej oferty o kolejne wydania Ultra HD Blu-ray. Najnowszym zapowiedzianym tytułem okazała się komedia akcji „Jaja w tropikach” z 2008 roku, w której zagrali Ben Stiller, Robert Downey Jr., Jack Black, a także Tom Cruise. Dokładna data premiery wydania 4K UHD z tą produkcją nie została ujawniona, ale możemy spodziewać się, że pojawi się na rynku w drugiej połowie tego roku.

Z kolei wydawca Lionsgate Home Entertainment zapowiedział na lato debiut wydania 4K UHD z filmem „Gamer” z 2009 roku w reżyserii Marka Neveldine’a i Briana Taylora. Produkcja, której gwiazdorem jest Gerard Butler, trafi na rynek w standardowej edycji dokładnie 19 lipca. Możemy oczekiwać oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos i obrazu z systemem Dolby Vision. Preorder pojawił się już w sklepach Hdmoviesource.

Gamer 4K UHD

Linia życia” i „Policyjna opowieść” kolejnymi klasykami na 4K UHD

Amerykański oddział Arrow podzielił się swoimi zapowiedziami na sierpień, wśród których znalazło się miejsce na wydanie 4K UHD z horrorem science fiction „Linia życia” z 1990 roku, w którym zagrali Kiefer Sutherland, Julia Roberts oraz Kevin Bacon. Płyta Ultra HD Blu-ray zaoferuje widzom obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1.

Odnotujmy jeszcze, że swoje wrześniowe premiery zapowiedział dystrybutor Eureka Entertainment. Na premiery złoży się trylogia „Policyjnej opowieści” z Jackie Chanem w roli głównej. Na płytach znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Linia życia 4K UHD Policyjna opowieść 4K UHD

Top Gun: Maverick” dostanie limitowanego steelbooka. „Gorączka” w końcu trafi na 4K UHD

Z okazji kinowej premiery „Top Gun: Maverick” amerykańskie sklepy uruchomiły już preordery na wydania 4K UHD z wyczekiwanym sequelem kultowej produkcji Tony'ego Scotta. Wśród zapowiedzianych edycji znalazła się oczywiście ta standardowa (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource), limitowany steelbook (Amazon, BestBuy, Target, Hdmoviesource) oraz pakiet z pierwszą odsłoną (Amazon, Hdmoviesource).

Na pozostałe preorder z amerykańskiego podwórka złożyły się: trylogia „Facetów w czerni” z polską wersją językową na płytach (Amazon, Hdmoviesource), „Barb i Star jadą do Vista Del Mar”, „Instynkt pierwotny” oraz „The Kid”. Na osobną wzmiankę zasługuje natomiast fakt, że pojawił się pierwszy preorder na wyczekiwane od dawana przez fanów kina akcji, wydanie 4K UHD z filmem „Gorączka” w reżyserii Michaela Manna. Produkcja, w której zagrali Robert De Niro, Al Pacino oraz Val Kilmer miała debiutować na płytach już w maju zeszłego roku, a najnowsze przecieki sugerują, że doczekamy się jej debiutu 9 sierpnia.

Top Gun: Maverick steelbook 4K UHD Gorączka 4K UHD

Top Gun: Maverick”, „Linia życia” i inne zapowiedzi

Na brytyjskim podwórku również wystartowały już preordery na wydania 4K UHD z produkcją „Top Gun: Maverick”, która otrzymała taki sam zestaw wydań, jak w USA. Będą to więc standardowa edycja, steelbook i pakiet z pierwszą częścią. Pojawiała się też zapowiedź brytyjskiego wydania 4K UHD z filmem „Linia życia”, a zapowiedzi od Arrow uzupełniły do tego tytuły: „Amerykański wilkołak w Londynie” oraz „RoboCop”. Nie zabrakło też brytyjskiej zapowiedzi trylogii „Policyjnej opowieści” i limitowanego steelbooka z trylogią „Facetów w czerni” (polska wersja na płytach). Zgodnie z tym, o czym wspominaliśmy w zeszłotygodniowym przeglądzie, w poniedziałek wystartowały preordery na limitowane wydanie z filmem „Na skraju jutra”, w którym główne role zagrali Tom Cruise i Emily Blunt oraz steelbooka z produkcją „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

Indiana Jones i ostatnia krucjata steelbook 4K UHD

Morbius”, „Śmierć na Nilu” i „Halloween

Na pozostałych europejskich rynkach Francuzi uruchomili preordery na swoje wydania 4K UHD z filmami „Morbius”, „Śmierć na Nilu” oraz trylogią „Facetów w czerni” (polska wersja). Zaprezentowano też finalny wygląd steelbooka z filmem „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”. Nie mogło zabraknąć też zapowiedzi steelbooka z produkcją „Top Gun: Maverick”. Włosi w tym czasie rozpoczęli zbieranie zamówień na wydania 4K UHD z produkcją Ojciec chrzestny III, „Moonfall oraz dwa steelbooki z filmem „Fantastyczne zwierzęta 3” (wersja A i wersja B).

Niemcy zapowiedzieli swoje wydanie 4K UHD z filmem „Nieznośny ciężar wielkiego talentu” (Amazon, Media Markt) oraz przygotowali aż pięć limitowanych wydań z horrorem „Halloween” z 1978 roku (wersja A, wersja B, wersja D, wersja E, wersja F). Wspomnijmy jeszcze, że na 21 lipca zapowiedziano premierę steelbooka 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”.

W tym tygodniu ponownie zabrakło doniesień na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Terminator 2: Dzień sądu steelbook

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Paramount Pictures / Disney / Warner Bros. / Tri-Star Pictures