Co nowego na 4K UHD? – Trylogia kolorów Kieślowskiego, „Maska Zorro”, „Uczniowska balanga”, „Ojciec chrzestny” i inne

Po niezbyt intensywnym zeszłym tygodniu ostatnie dni przyniosły ponownie sporo nowych zapowiedzi od dystrybutorów. Pojawiła się też nowa porcja preorderów standardowych i kolekcjonerskich edycji. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Air Force One” i „Maska Zorro” w steelbookach i kolejna animacja DC

Domowy oddział studia Sony Pictures zapowiedział na 7 marca przyszłego roku premierę dwóch limitowanych steelbooków z filmami „Air Force One” (Hdmoviesource), w którym zagrali Harrison Ford i Gary Oldman oraz „Maska Zorro” (Hdmoviesource) z Antonio Banderasem i Catherine Zeta Jones. W obydwu przypadkach na płytach znajdą się poprzednio odrestaurowane wersje w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. W drugim z tytułów na płycie znajdziemy polską wersję językową.

Domowy oddział wytwórni Warner Bros. wyznaczył na 7 lutego datę premiery wydania 4K UHD z kolejną ze swoich komiksowych animacji. Na płyty Ultra HD Blu-ray trafi tym razem produkcja „Legion Of Super-Heroes” (Amazon, Hdmoviesource). Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji 4K UHD z animacjami Warnera, w tej również będziemy mieli do czynienia z obrazem w rozdzielczości 4K wspomaganym systemem HDR10.

327614_front-min.jpg 327615_front-min.jpg

Ukryty wymiar i kolejne premiery na 4K UHD

Z kolei Paramount Pictures przygotowuje na 31 stycznia premierę standardowego wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Ukryty wymiar” (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource) z 1997 roku w reżyserii Paula W.S. Andersona, w którym zagrali Laurence Fishburne, Sam Neill, Kathleen Quinlan, Joely Richardson. W sierpniu zeszłego roku film doczekał się już premiery limitowanego steelbooka na 4K UHD. W wydaniu znajdzie się płyta Ultra HD Blu-ray z odrestaurowanym obrazem w rozdzielczości 4K i systemem Dolby Vision

Pojawiło się też kilka zapowiedzi od mniejszych dystrybutorów. UP2U Media Group przygotowuje na 21 lutego premierę wydania 4K UHD z filmem „Running the Bases, który doczeka się wersji w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Z kolei Severin Films ogłosiło, że na 25 listopada zaplanowało premierę wydania 4K UHD z filmem „Operacja Mutant. Film trafi na płyty w odrestaurowanej na bazie oryginalnego negatywu wersji w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Drugą premierą od tego dystrybutora, która w takiej samej specyfikacji zadebiutuje pod koniec października, będzie film „Cztery muchy na szarym aksamicie. Pojawił się też preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Egzorcyzmy siostry Ann.

327669_front-min.jpg 15351_tn-min.jpg

Trylogia kolorów od Kieślowskiego na 4K UHD

Warto też odnotować, że Criterion ujawnił swoje zapowiedzi na luty 2023 roku. Wśród ogłoszonych tytułów znalazły się dwie edycje na nośniku Ultra HD Blu-ray. Pierwsza z nich to wydanie 4K UHD z filmem „Uczniowska balanga (Amazon, Hdmoviesource) z 1993 roku, w którym zagrali Matthew McConaughey, Jason London, Parker Posey i Ben Affleck. Film doczeka się nowego remastera reżyserskiej wersji w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. W drugim wydaniu 4K UHD znajdziemy natomiast trylogię trzech kolorów Krzysztofa Kieślowskiego (Amazon, Hdmoviesource). Edycja Ultra HD Blu-ray z filmami „Niebieski, „Biały i „Czerwony zaoferuje widzom odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

71V7xfTaBpL._SL1500_-min.jpg 81hj7p1gScL._SL1500_-min.jpg

Trylogia „Ojca chrzestnego” na 4K UHD w Polsce

W tym tygodniu doczekamy się też informacji ina temat nadchodzących premier polskich wydań 4K UHD. Na grudzień dystrybutor Galapagos przygotował debiut edycji Ultra HD Blu-ray z odrestaurowaną trylogią „Ojca chrzestnego”.

Premierę zbiorczego wydania z wszystkimi trzema filmami zapowiedziano w naszym kraju na 7 grudnia. Filmy dostępne będą w standardowej edycji w plastikowym opakowaniu, w którym znajdą się płyty Ultra HD Blu-ray z filmami: „Ojciec Chrzestny”, „Ojciec Chrzestny II” oraz „Ojciec Chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone”. Każdy z filmów doczekał się odnowionej i zremasterowanej wersji w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Wydanie zawiera też  bonusową płytę Blu-ray z godzinami materiałów dodatkowych oraz niepublikowanych wcześniej treści.

Na zagranicznych rynkach zapowiedzieli swoje wydania 4K UHD z filmami „Wszystko wszędzie naraz” oraz „Zabić drozda”. Dorzucili do tego swój preorder na steelbooka z superbohaterskim widowiskiem „Czarny Adam”. We Francji z kolei zapowiedziano 15 lutego premierę wydania 4K UHD z filmem „Rocky”.

ojciec-chrzestny-trylogia-4bd-4k.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Sony Pictures / Paramount Pictures / Studuio filmowe TOR / Universal Pictures