Co nowego na 4K UHD? – „Zielona mila”, „Ojciec chrzestny”, „Na skraju jutra” i inne

Mimo świątecznego okresu na rynku 4K UHD pojawiło się kilka nowych zapowiedzi od dystrybutorów oraz kolejne informacje na temat planów wydawniczych na 2022 rok, które ucieszą między innymi fanów „Ojca chrzestnego”. Nie zabrakło też porcji nowych preorderów na steelbooki. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Zielona mila” i „Dr. Caligari” na 4K UHD

Amerykański oddział studia Warner Bros. zapowiedział na marzec tego roku premierę wydania 4K UHD z filmem „Zielona mila” z Tomem Hanksem w roli głównej. Produkcja doczeka się kolekcjonerskiego wydania ze steelbookiem w kartonowym boksie wypełnionym plakatem filmu, bookletem i zestawem kart. Film otrzyma obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz dźwięk Dolby Atmos. Preorder pojawił się w sklepie Target.

Premierę swojego pierwszego filmu na 4K UHD zapowiedział z kolei amerykański dystrybutor Mondo Macabro. Na początek 2022 roku wytwórnia przygotowuje wydanie z produkcją „Dr. Caligari” z 1989 roku, w której zagrali Laura Albert, Jennifier Balgobin oraz John Durbin. Film został niedawno odrestuarowany w 4K. Tymczasem Kino Lorber zapowiedziało na pierwsze miesiące 2022 roku premierę swojego kolejnego wydania 4K UHD, którym będzie film „W upalną noc” z 1967 roku.

Zielona mila wydanie 4K UHD

„Ojciec chrzestny”, „Na skraju jutra” i inne plany wydawnicze na 2022 rok

Jeśli chodzi o pierwsze przecieki dotyczące planów wydawniczych na 2022 rok od największych wytwórni, to zadowoleni będą zarówno fani klasyki, jak i nieco młodszych produkcji. Przede wszystkim mówi się, że wytwórnia Paramount Pictures planuje na 22 marca premierę wyczekiwanego wydania 4K UHD z trylogią „Ojca chrzestnego”, która przewijała się już w potencjalnych planach wytwórni od kilkunastu miesięcy. Z kolei studio Warner Bros. przygotowuje ponoć na 2022 rok premierę między innymi wydań 4K UHD z komiksową produkcją „Constantine” z Keanu Reevesem w roli głównej oraz popularną produkcją akcji „Na skraju jutra”, której gwiazdami są Tom Cruise i Emily Blunt. Przypomnijmy, że wcześniej mówiło się już o planach wydawniczych Warnera, które obejmowały edycje 4K UHD z filmami „Straceni chłopcy”, „Deszczowa piosenka”, „Duch” i „Casablanca”.

Ojciec chrzestny trylogia 4K UHD Resident Evil: Witajcie w Racoon City steelbook 4K UHD

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: „Resident Evil: Witajcie w Racoon City” (Hdmoviesource, Target), również w steelbooku (Hdmoviesource, Target), „King Richard: Zwycięska rodzina” (Amazon, Hdmoviesource, Best Buy, Target), „Ostatniej nocy w Soho”, (Target, Hdmoviesource) „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (Best Buy), również w wersji kolekcjonerskiej (Hdmoviesource), „Bez litości” (Best Buy), „The Sword and the Sorcerer” (Best Buy), „Spider-Man: Bez drogi do domu” (Best Buy, Hdmoviesource) i „Sonic. Szybki jak błyskawica” (Best Buy).

Zielona mila” i „Raging Fire” na 4K UHD również w Wielkiej Brytanii

Zapowiedzi wspomnianego wcześniej wydania 4K UHD z filmem „Zielona mila” doczekali się też Brytyjczycy. Ogłoszono, że produkcja trafi w Wielkiej Brytanii na nośnik Ultra HD Blu-ray już 7 marca. Swój preorder na steelbooka z filmem uruchomił sklep Zavvi.

Brytyjski dystrybutor CineAsia zapowiedział natomiast premierę wydania 4K UHD z filmem „Raging Fire”, w którym zagrali Donnie Yen, Nicholas Tse, Kang Yu, Ben Lam i Kenny Wong. Na nośniku Ultra HD Blu-ray produkcja doczeka się edycji w steelbooku, który pojawił się już w ofercie sklepu Zavvi.

Raging Fire steelbook 4K UHD

Pogromcy duchów. Dziedzictwo” w kolekcjonerskich wydaniach w Europie

Na pozostałych rynkach europejskich jeszcze mocniej dało się odczuć świąteczny okres i na preordery złożyły się jedynie zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem „Pogromcy duchów. Dziedzictwo”  z włoskiego podwórka. Tamtejszy Amazon uruchomił zbieranie zamówień na standardową edycję, steelbooka i kolekcjonerkę. Pojawiła się też zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Rodzina Addamsów 2” (premiera 11 lutego). Swoje wydania z produkcją „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” otrzymali też Niemcy: wydanie standardowe (Amazon, Media Markt) i kolekcjonerka (Amazon). W obydwu sklepach pojawił się też preorder na wydanie 4K UHD z filmem „The North Sea” (Amazon, Media Markt).

Pogromcy duchów. Dziedzictwo wydanie 4K UHD

W tym tygodniu ponownie zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Paramount Pictures / Warner Bros.