Tak Disney+ rozpocznie 2024 rok! Serial Marvela i filmowy hit! Co obejrzymy w styczniu?

Zostały nam już ostatnie dni 2023 roku, a to oznacza, że platformy streamingowe szykują już premiery, którymi mamy wkroczyć w nowy rok. Listę styczniowych seriali i filmów zaprezentował właśnie serwis Disney+. Wśród nich znajdziemy nowy serial Marvela i jedną z filmowych premier ostatnich miesięcy. Oto lista filmów i seriali, które będzie można obejrzeć w styczniu na Disney+.

Co obejrzeć na Disney+? Te filmy i seriale pojawią się w styczniu!

Początek nowego roku przyniesienie nam na platformie Disney+ kilka głośnych nowości. W jednej z nich, serialu „Spryciarz” pojawi się kultowa postać Dickensa, w którą wciela się Thomas Brodie-Sangster. Akcja serialu rozgrywa się w Australii w 1850 roku, a w roli osławionego Fagina występuje David Thewlis. Dla miłośników mody serwis przygotował produkcję „Cristóbal Balenciaga”, biograficzną opowieść opartą na życiu słynnego projektanta. Styczeń przyniesie również nową produkcję Marvela, czyli „Echo”.

Echo” – 10 stycznia

Co obejrzeć na Disney+ serial Echo

„Echo” to wyczekiwany przez fanów, pięcioodcinkowy serial z uwielbianego uniwersum. Główna bohaterka – Maya Lopez (Alaqua Cox) – wzbudza zainteresowanie Wilsona Fiska (Vincent D’Onofrio), stojącego na czele przestępczego imperium. Gdy los sprowadza ją do domu rodzinnego, musi skonfrontować się z własną rodziną oraz swoim dziedzictwem.

Twórca” – 17 stycznia

Co obejrzeć na Disney+ Twórca film

Film (reżysera i współscenarzysty) Garetha Edwardsa to pełen akcji epicki thriller sci-fi, którego fabuła rozgrywa się w przyszłości podczas wojny między ludźmi a sztuczną inteligencją. Joshua (John David Washington), były agent służb specjalnych cierpiący po zniknięciu żony (Gemma Chan), zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego Twórcy, architekta zaawansowanej technologii, który wynalazł tajemniczą broń mogącą zakończyć wojnę... i zniszczyć ludzkość. Joshua z ekipą elitarnych agentów wyrusza za linie wroga, w głąb mroków okupowanego przez siły SI terenu, gdzie odkrywa, że broń, którą ma zniszczyć, to sztuczna inteligencja w ciele dziecka (Madeleine Yuma Voyles).

„Spryciarz” – 17 stycznia

Co obejrzeć na Disney+ serial Spryciarz

Prześmiewczy serial, oparty na powieści „Oliver Twist” Charlesa Dickensa, skupia się na dorosłym, podwójnym życiu słynnego Księcia Złodziei. Akcja serialu toczy się w latach 50. XIX wieku w Australii, w gwarnej kolonii Port Victory. Jack Dawkins, tytułowy Spryciarz, wykorzystuje zręczne dłonie kieszonkowca jako chirurg. Wraz z pojawieniem się Fagina powraca też przeszłość Dawkinsa – ten bowiem kusi go w stronę półświatka. Większym zagrożeniem jednak – dla serca Jacka – jest lady Belle, córka gubernatora, która pragnie zostać pierwszą chirurżką w historii kolonii. To zakręcona opowieść o poszukiwaniu siebie, zdradzie, odkupieniu i miłości – wiodąca przez napady, arcytrudne operacje, przyjęcia i brutalne ulice.

„Cristóbal Balenciaga” – 19 stycznia

Co obejrzeć na Disney+ serial Cristobal Balenciaga

Akcja serialu „Cristóbal Balenciaga” rozpoczyna się w 1937 roku w Paryżu, wraz z prezentacją przez projektanta swojej pierwszej kolekcji haute couture. W tym czasie projektant miał już za sobą pełną sukcesów karierę w pracowniach w Madrycie i San Sebastián, gdzie ubierał hiszpańską elitę i arystokrację. Jednak projekty wyznaczające trendy w Hiszpanii nie do końca sprawdziły się w wyrafinowanym imperium mody, jakim stał się Paryż, w którym Chanel, Dior i Givechy były wzorcem haute couture. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy Cristóbal Balenciaga zdefiniował swój styl i ostatecznie stał się jednym z najważniejszych projektantów wszech czasów.

Premiery na Disney+ w styczniu 2024:

 • „Synduality Noir” – 8 stycznia
 • „Echo” – 10 stycznia
 • „Demony i wybawiciele” – 10 stycznia
 • „Bluey” sezon 3 – 12 stycznia
 • „Złodziej klejnotów” – 17 stycznia
 • „Twórca” – 17 stycznia
 • „Spryciarz” – 17 stycznia
 • „A Shop for Killers sezon 1” – 17 stycznia
 • „Mikroświat” – 17 stycznia
 • „Cristóbal Balenciaga” – 19 stycznia
 • „Na zawsze w naszych sercach” – 24 stycznia
 • „Chór – sezon 1” – 31 stycznia

zdj.