Na te filmy i seriale czekaliście! Mamy grudniowe zapowiedzi od Disney+

Grudzień przyniesie widzom platformy Disney+ kilka wyczekiwanych i głośnych premier. Przede wszystkim będzie można sięgnąć w końcu po ostatnią filmową przygodę Indiany Jonesa granego przez Harrisona Forda i sprawdzić, jak wypadają serialowe przygody nowego Percy'ego Jacksona. Nie zabraknie też produkcji stricte świątecznych! Oto lista filmów i seriali, które będzie można obejrzeć w grudniu na Disney+.

Co obejrzeć na Disney+? Te filmy i seriale pojawią się w grudniu!

W grudniu najgłośniejszą serialową premierą będzie wyczekiwany przez wielu fanów fantastyki oryginalny serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” bazujący na bestsellerowej serii książek autorstwa Ricka Riordana. Nieco wcześniej będziemy mogli natomiast zobaczyć najgłośniejszą filmową premierę grudnia, czyli ostatnią przygodę legendarnego archeologa granego przez Harrisona Forda. Jako że grudzień to najbardziej wyjątkowy czas w roku, to w świąteczny klimat wprowadzi nas Tim Allen wracający do kultowej roli Mikołaja w drugim sezonie produkcji „Śnięty Mikołaj”.

Obóz teatralny – 6 grudnia

Co obejrzec na Disney Plus Obóz teatralny

Zdobywca nagrody Tony, Ben Platt („Dear Evan Hansen”) i Molly Gordon („Booksmart”) występują w komedii „Obóz teatralny” jako Amos i Rebecca-Diane – dwójka przyjaciół, instruktorów na podupadającym obozie teatralnym w stanie Nowy Jork. Kiedy beztroski cyfro-buc Troy (Jimmy Tatro), przybywa by zarządzać obiektem i niechybnie doprowadzić go do ruiny, Amos, Rebecca-Diane i kierownik produkcji Glenn (Noah Galvin) łączą siły z kadrą i uczniami, by wystawić arcydzieło, które uratuje ich ukochane miejsce. „Obóz teatralny” został wyreżyserowany przez Molly Gordon i Nicka Liebermana na podstawie scenariusza Noah Galvina, Molly Gordon, Nicka Liebermana i Bena Platta, opartego na ich filmie krótkometrażowym.

Śnięty Mikołaj sezon 2 – 13 grudnia

Co obejrzec na Disney Plus Śnięty Mikołaj sezon 2

W bezpośrednim nawiązaniu do sezonu pierwszego rodzina Calvinów wraca z obchodów bożonarodzeniowych, zostawiając wszystkim magiczną śnieżną kulę pod choinką. Podczas gdy magia świąt osiągnęła najwyższy poziom, Scott skupia się na przyszłości i mianuje Cala kolejnym Mikołajem. Ale nie tylko Cal jest częścią dziedzictwa Bieguna Północnego. Carol i Sandra mają do odegrania ważną rolę, gdy Scott przekształca Święta Bożego Narodzenia w pełnoprawną firmę rodzinną. Nieświadomy sytuacji na Biegunie Północnym, Magnus Antas, znany również jako „Zł Mikołaj”, zostaje przypadkowo uwolniony i zbliża się, by pokonać Scotta Calvina.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia – 15 grudnia

Co obejrzec na Disney Plus Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Harrison Ford powraca do kultowej roli archeologa, Indiany Jonesa, w wyczekiwanej, ostatniej odsłonie słynnej serii. Wielka, oszałamiająca przygoda w różnych zakątkach świata pełna wyzwań, które wystawią na próbę siłę i wytrwałość głównego bohatera. Indiana Jones (Ford) musi za wszelką cenę chronić starożytny artefakt pozwalający zmienić bieg historii przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać mechanizm dla własnych korzyści.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy – 20 grudnia

Co obejrzec na Disney Plus Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Percy Jackson wyrusza na niebezpieczną misję. Umykając potworom i wywodząc w pole bogów, podróżuje przez całą Amerykę, aby odszukać należący do Zeusa piorun piorunów i zapobiec wojnie totalnej. Po stracie matki Percy trafia do Obozu Herosów - azylu dla młodocianych półbogów. Gdy odkryje, że sam jest półbogiem, będzie musiał się wykazać i skonfrontować z własnym pochodzeniem, a w poszukiwaniu Krainy Umarłych narazi się na niebezpieczeństwo, ścigając wrogów. Misja, w której towarzyszą mu Annabeth i Grover, przybliży Percy’ego do odpowiedzi na nurtujące go pytania: jak ma się odnaleźć w świecie, w którym czuje się obcy, czy jeszcze kiedyś zobaczy się z mamą i czy zdoła poznać swoje przeznaczenie.

Nieznośna dziewiątka – 22 grudnia

Co obejrzec na Disney Plus Nieznośna dziewiątka

Andy lubi płatać figle, ale gdy nie dostaje prezentu od Mikołaja, domyśla się, że trafił na Listę Nicponi. Uważa, że to nie w porządku, więc zbiera nieznośną dziewiątkę, żeby zrobić skomplikowany skok na warsztat Mikołaja na biegunie północnym i odzyskać należne im prezenty.

Premiery na Disney+ w grudniu:

 • Pasterz – 1 grudnia
 • Doktor Who: Wild Blue Yonder – 2 grudnia
 • Obóz teatralny – 6 grudnia
 • Świąteczny dziennik cwaniaczka: Biała gorączka – 8 grudnia
 • Doktor Who: Chichot – 9 grudnia
 • Bob’s Burgers sezon 14 – 13 grudnia
 • Śnięty Mikołaj sezon 2 – 13 grudnia
 • Simpsonowie sezon 35 – 13 grudnia
 • Indiana Jones i artefakt przeznaczenia – 15 grudnia
 • Percy Jackson i bogowie olimpijscy – 20 grudnia
 • Family Guy: Głowa rodziny sezon 22 – 20 grudnia
 • Nieznośna dziewiątka – 22 grudnia
 • Doktor Who: Kościół na Ruby Road – 25 grudnia

zdj. Disney