2 głośne premiery w streamingu. Co obejrzeć na HBO Max i SkyShowtime?

Ten weekend kończymy z filmowymi premierami od HBO Max i SkyShowtime. Obydwa serwisy zaproponowały jednak widzom zupełnie inne nowości. Pierwszy z nich postawił na doceniony dokument, a drugi na świeżutką komedię romantyczną. Co wybierzecie?

Co obejrzeć? HBO Max proponuje głośny dokument

Platforma HBO Max ograniczyła się w niedzielę do jednej premiery, ale dla wielu będzie to wystarczająca porcja nowości. Do serwisu zawitał bowiem głośny dokument „Apolonia, Apolonia” prezentowany w maju tego roku w ramach 20. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Autorką dokumentu jest duńska reżyserka Lea Glob opowiadająca w swoim filmie historię tytułowej Apolonii Sokol, którą pierwszy raz poznała w 2009 roku. Artystka wywodząca się z undergroundowej sceny teatralnej w Paryżu, prowadząc życie charakterystyczne dla tamtejszej bohemy, próbowała jednocześnie przebić się w świecie sztuki.

W ciągu kilku kolejnych lat reżyserka co jakiś czas wracała do kontaktu z bohaterką, co pozwoliło jej na zbudowanie niezwykłej więzi z bohaterką swojego filmu. Glob pokazuje, jak Apolonia przez długi czas starała się odnieść sukces jako malarka, ale okazało się to wyjątkowo trudnym zadaniem. Film doceniono na wielu festiwalach na świecie – na swoim koncie „Apolonia, Apolonia” ma aż 11 wyróżnień i świetne oceny od widzów oraz krytyków.

Nowa komedia romantyczna. SkyShowtime pokazał film „Book Club. Następny rozdział”

Na platformę SkyShowtime wpadł natomiast dzisiaj film „Book Club. Następny rozdział”. Film wyreżyserowany do własnego scenariusza przez Billa Holdermana jest kontynuacją komedii „Pozycja obowiązkowa” z 2018 roku. Główne role zagrali: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburgen. W obsadzie znaleźli się też: Craig T. Nelson, Giancarlo Giannini, Andy García i Don Johnson.

Film opowiada historię czterech przyjaciółek, które wybierają się do Europy, gdzie przeżyją przygodę, której nigdy nie zapomną. Relaksujące wyjazd w ramach klubu książki zamienia się bowiem w szalony objazd po całych Włoszech. Produkcja pojawiła się w polskich kinach w maju tego roku, a teraz dostępna jest już w streamingu za pośrednictwem SkyShowtime. Film nie przypadł do gustu krytykom (47% pozytywnych recenzji), ale widzowie bawili się na nim dobrze (84% pozytywnych głosów).

 

zdj. HBO Max / SkyShowtime