Na ten serial czekaliście! Netflix pokazał w końcu produkcję z Marcinem Dorocińskim

Szukacie czegoś do obejrzenia w streamingu? Netflix przygotował na dzisiaj głośną serialową premierę. Do oferty serwisu zawitał w końcu polski serial „Erynie” z Marcinem Dorocińskim w roli głównej.

Co dziś obejrzeć na Netflix? Premiera polskiego serialu z Marcinem Dorocińskim

Po wielu miesiącach wyczekiwania na platformę Netflix zawitał wreszcie polski serial „Erynie” bazujący na kryminałach Marka Krajewskiego. Głównym gwiazdorem produkcji jest Marcin Dorociński, którego kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać w nowej odsłonie Mission: Impossible”. Aktor wciela się w komisarza Edwarda Popielskiego łączącego wielki intelekt z potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami.

 

Serial tworzony był początkowo przez TVP z myślą o debiucie na platformie Netflix, ale ostatecznie „Erynie” trafiły początkowo do oferty serwisu TVP VOD, gdzie debiutowały w październiku zeszłego roku. Rok później serial w końcu może jednak zostać wyemitowany w streamingu także przez Netfliksa. Wszystkie odcinki pierwszego sezonu, a jest ich aż 12, trafiły właśnie do oferty streamingowego giganta.

O czym opowiada serial „Erynie”? Dorociński wciela się w komisarza Edwarda Popielskiego, prześladowcę lwowskich kryminalistów. „Łyssy” z powodu padaczki wywoływanej przez światło chroni się za przyciemnianymi okularami i żyje po zmroku. Jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki, całonocne knajpy i burdele. Surrealistyczny klimat międzywojennego Lwowa, w którym obok siebie żyją rzezimieszki, prostytutki, narkomani, zboczeńcy, arystokraci, niepiśmienni chłopi, cyrkowe dziwolągi, Ukraińcy, Żydzi i Polacy.

zdj. Rafael Henrique / depositphotos