Netflix dodał jedną z najpopularniejszych serii, ale „zapomniał” o ostatniej części

Na platformie Netflix można oglądać od dzisiaj filmową serię „Zmierzch”, która na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku podbijała kina. Niestety w ofercie serwisu zabrakło finałowej części sagi z Robertem Pattinsonem i Kristen Stewart. Na którym serwisie streamingowym ją w takim razie znajdziemy?

Co obejrzeć? Netflix proponuje filmową serię „Zmierzch”, ale nie w całości

Dostępność serii „Zmierzch” w streamingu postawia sporo do życzenia i obecnie w żadnym serwisie nie znajdziemy wszystkich pięciu odsłon. Najwięcej oferuje nam w tym momencie właśnie Netflix, który właśnie dzisiaj uzupełnił swój katalog o pierwsze cztery filmy o przygodach Belli i Edwarda. Streamingowy gigant nie zaoferował jednak na razie dostępu do finałowej odsłony, czyli produkcji „Saga „Zmierzch”: Przed świtem – część 2”. Film ten można w tej chwili w streamingu obejrzeć wyłącznie w ofercie abonamentowej serwisu TVP. Nie znajdziecie w nim jednak pierwszych trzech części sagi, które dostępne są w tej chwili właśnie na Netfliksie, a także Prime Video (brak czwartej i piątej części).

Zmierzch na Netflix gdzie obejrzec

Powstanie serialowa adaptacja „Zmierzchu”!

Filmowa saga „Zmierzch” była gigantycznym sukcesem kasowym i przyniosła wytwórni Lionsgate ponad 3,4 mld dolarów wpływów. Nic więc dziwnego, że studio chce wrócić do świata wykreowanego przez powieści Stephenie Meyer. Tym razem zrobi to jednak za sprawą serialowego rebootu. Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem serialu, który na nowo opowie historię Edwarda i Belli.

Obecnie studio szuka scenarzysty, który zająłby się przerobieniem historii na potrzeby serialowego medium. Po tym, jak projekt nabierze kształtów, wytwórnia Lionsgate zajmie się procesem sprzedaży serialu do jednego z dostawców. Najprawdopodobniej będzie to jedna z popularnych platform streamingowych.

 

zdj. Netflix