Nowy tydzień, nowe filmy i seriale! To Netflix i Disney+ przynoszą największe hity!

Przed nami kolejny tydzień wypełniony serialowymi premierami! Tym razem głośnych nowości nie zabraknie przede wszystkim na platformach Netflix i Disney+. Drugi z serwisów zaprezentuje też wielką filmową premierę z gatunku science fiction. Co i gdzie obejrzeć w najbliższych dniach?

Co obejrzeć na Netflix? Kolejny koreański serial zostanie hitem?

spadek serial

W tym tygodniu Netflix pokaże swoją kolejną koreańską produkcję oryginalną. Tym razem będzie to serial „Spadek” opowiadający o kobiecie, która dziedziczy cmentarz po wujku, którego nie znała. Tak trafia w środek historii utkanej z morderstw i mrocznych sekretów.

Yoon Seo-ha wykłada na uniwersytecie. Liczy na zwiększenie pensum i awans na stanowisko profesorskie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej zmarły dawno zapomniany stryj wskazał ją jako jedyną spadkobierczynię rodzinnego cmentarza. Wiadomość ta zaskakuje Seo-ha, ale jest także bolesnym wspomnieniem o jej ojcu, który wiele lat temu zostawił ją i jej matkę. Na pogrzebie stryja pojawia się Kim Young-ho, przyrodni brat Seo-ha, i wywołuje zamieszanie, żądając włączenia go do spadku. Dla Seo-ha jest synem niewiernego ojca, który zostawił rodzinę, a sprawa dziedziczenia cmentarza wywołuje napływ bolesnych wspomnień.

Nowy serial dokumentalny na Netflix od twórcy „Oszust z Tindera

Amerykański koszmar dokumentalny serial

Druga z nowości to serial dokumentalny „Amerykański koszmar”. Relacja młodej pary z napadu na ich dom i porwania jest zbyt naciągana, aby policja mogła w nią uwierzyć. Dlaczego ofiary były takie spokojne? Czy to wszystko było mistyfikacją? Trzyczęściowy dokument twórców serialu „Oszust z Tindera” przedstawia konsekwencje typowego dla naszej kultury pośpiechu w wydawaniu osądów oraz nieodwracalne szkody wyrządzane, gdy organy ścigania uznają, że prawda nie może być prawdą.

Co obejrzeć na Disney+? Twórca” i dwie serialowe premiery

Co obejrzeć na Disney+ Twórca film

Jedną z najgłośniejszych premier tygodnia będzie „Twórca”, czyli najnowszy film w reżyserii Garetha Edwardsa, który zasłynął jak autor „Łotra 1” i „Strefy X”.

Historia rozgrywa się podczas wojny pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Obserwujemy jak były agent służb specjalnych, zostaje zrekrutowany do zlikwidowania nieuchwytnego architekta technologii. Tytułowy Twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. Joshua (John David Washington)  wraz z zespołem docierają do miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

„Spryciarz” i „Cristóbal Balenciaga” zmierzają na Disney Plus

Co obejrzeć na Disney+ serial Spryciarz

Platforma Disney+ zaprezentuje też w tym tygodniu dwie głośne premiery serialowe.  Pierwszy z nich to prześmiewczy serial, oparty na powieści „Oliver Twist” Charlesa Dickensa, który skupia się na dorosłym, podwójnym życiu słynnego Księcia Złodziei.

Akcja serialu toczy się w latach 50. XIX wieku w Australii, w gwarnej kolonii Port Victory. Jack Dawkins, tytułowy Spryciarz, wykorzystuje zręczne dłonie kieszonkowca jako chirurg. Wraz z pojawieniem się Fagina powraca też przeszłość Dawkinsa – ten bowiem kusi go w stronę półświatka. Większym zagrożeniem jednak – dla serca Jacka – jest lady Belle, córka gubernatora, która pragnie zostać pierwszą chirurżką w historii kolonii. To zakręcona opowieść o poszukiwaniu siebie, zdradzie, odkupieniu i miłości – wiodąca przez napady, arcytrudne operacje, przyjęcia i brutalne ulice. 

Drugą produkcją jest natomiast serial „Cristóbal Balenciaga” rozpoczynający się w 1937 roku w Paryżu, wraz z prezentacją przez projektanta swojej pierwszej kolekcji haute couture. W tym czasie projektant miał już za sobą pełną sukcesów karierę w pracowniach w Madrycie i San Sebastián, gdzie ubierał hiszpańską elitę i arystokrację. Jednak projekty wyznaczające trendy w Hiszpanii nie do końca sprawdziły się w wyrafinowanym imperium mody, jakim stał się Paryż, w którym Chanel, Dior i Givechy były wzorcem haute couture. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy Cristóbal Balenciaga zdefiniował swój styl i ostatecznie stał się jednym z najważniejszych projektantów wszech czasów.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

maboroshi 1.15.2024
End of the Line 1.17.2024
Rachid Badouri: Les fleurs du tapis 1.18.2024
Miłość w spektrum: Sezon 2 1.19.2024
60 minut 1.19.2024
Mi soledad tiene alas 1.19.2024
Uwieść króla 1.20.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Rodzinka rządzi 1.17.2024
The Real World: Season 16 1.20.2024

Premiery na Netflix od 15 stycznia

 • „Morderstwo w Orient Expressie”
 • „Dziewczyna z Jersey”
 • „Alfa”
 • „Nowy początek”
 • „Yellowstone” sezon 1-2

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

15 stycznia

Synduality Noir sezon 1, odcinek 14

17 stycznia

Złodziej klejnotów

17 stycznia

Spryciarz sezon 1

17 stycznia

Dziewczyna, chłopak itd. sezon 1

17 stycznia

Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 6

17 stycznia

Ishura sezon 1, odcinek 3

17 stycznia

Twórca

19 stycznia

Cristobal Balenciaga

19 stycznia

Marvel: Od zera do bohatera - 75 lat historii studia

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

15 stycznia

 • Detektyw IV, odc. 1

18 stycznia

 • Wszyscy kłamią II, odc. 1-6
 • Na szlaku odkryć, odc. 1-2
 • Najpiękniejsze stulecie mojego życia
 • Zillion

19 stycznia

 • Na planie XXI, odc. 3
 • Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace II, odc. 1-3
 • Tajemnica Brokeback Mountain
 • Pierwszy śnieg lata 
 • Maszyna
 • Raport
 • Wojny jednorożców
 • Niedźwiedzie nie istnieją

20 stycznia

 • We Baby Bears, odc. 20-39

21 stycznia

 • Opowieść z Shemroon

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

Swoją premierę w tym tygodniu zaproponuje też platforma Prime Video. Na piątek zapowiedziano debiut serialu animowanego od studia A24. To skierowana do dorosłych widzów animowany musical „Hazbin Hotel”, który wyewoluował z zamieszczonego w sieci aż cztery lata temu odcinka pilotażowego.

„Hazbin Hotel” opowie widzom historię Charlie, księżniczki Piekła i córki Lucyfera, która usiłuje zachęcić pozostałe demony do pokojowego zmierzenia się z problemem przeludnienia w podziemnym królestwie. Po dorocznej eksterminacji narzuconej Piekłu przez anioły, bohaterka otwiera specjalny hotel, licząc, że jego goście zrehabilitują się na tyle, by zasłużyć na „przemeldowanie” do Nieba. Choć większość demonów bezlitośnie wyszydza jej plan, Charlie może liczyć na pomoc swojej dziewczyny, Vaggie oraz pierwszego obiektu w eksperymencie dobrowolnego rozgrzeszenia, byłej aktorki filmów porno, Angel Dust.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

16 stycznia

1997: Trouble & Tragedy (2023)

HD

brak

16 stycznia

Beatrice & Eugenie: The Tarnished Princesses (2023)

HD

brak

16 stycznia

Elizabeth and the Presidents (2023)

HD

brak

21 stycznia

Niezniszczalni 4 (2023)

HD, DD 5.1

napisy

Kinowe premiery: Jeden z oscarowych faworytów i animacja ze Złotym Globem

Emma Stone Biedne istoty

W kinach zagoszczą dwie produkcje aspirujące do walki o Oscary. Pierwsza z nich to Biedne istoty, najnowszy film w reżyserii Giorgosa Lanthimosa z Emmą Stone w roli głównej. Druga z nich to animacja „Chłopiec i czapla”, najnowsze dzieło legendarnego japońskiego twórcy, Hayao Miyazakiego, które niedawno zostało nagrodzone statuetką Złotego Globu. Dwa Złote Globy zgarnęła też produkcja „Biedne istoty”. Obydwie produkcje niedługo staną też do walki o oscarowe nominacje i będą jednymi z faworytów do końcowych rozstrzygnięć. 

„Biedne istoty” – premiera 19 stycznia

To niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

„Chłopiec i czapla” – premiera 19 stycznia

Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.

„La chimera” – premiera 19 stycznia

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

„Pies i Robot” – premiera 19 stycznia

Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

„Będzie lepiej” – premiera 19 stycznia

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

zdj. Disney / Netflix