Co powiecie na takiego Batmana? Jake Gyllenhaal chętnie zostanie Mrocznym Rycerzem

Studio Warner Bros. ma w zanadrzu dwa filmy o Batmanie. Obok produkcji z Robertem Pattinsonem w roli głównej mamy zobaczyć też zupełnie nowego aktora w roli Mrocznego Rycerza, który będzie należał do nowego uniwersum DC Comics opracowywanego przez Jamesa Gunna? Kogo tym razem zobaczymy w tej kultowej roli? Chętny do zagrania Batmana jest Jake Gyllenhaal.

Jake Gyllenhaal jako nowy Batman? Aktor komentuje

Już za chwilę Jake Gyllenhaal pojawi się na platformie Prime Video w filmie „Road House”, w którym aktor wcielił się w nową wersję bohatera, którego wiele lat temu sportretował Patrick Swayze. Promując nowe widowisko Amazona, aktor został w jednym z wywiadów zapytany o to, jak czuje się grając postacie, które wcześniej były już przedstawiane przez innych aktorów.

O rany. To klasyk. To zaszczyt” – stwierdził, mówiąc o graniu ról, które inni niesamowici aktorzy grali w przeszłości. Gyllenhaal przyznał, też, że nie tylko w przypadku filmów miał już okazje portretować kultowe postacie. Aktor przyznał, że będzie teraz wcielał się w sceniczną wersję Jagona, jednego z bohaterów tragedii Williama Szekspira pod tytułem „Otello”, w której główną rolą zagra Denzel Washington. „Myślę o historii aktorów, którzy grali tę rolę na przestrzeni czasu, i jestem tym onieśmielony” – przyznawał w wywiadzie Gyllenhaal.

Jake Gyllenhaal został więc zapytany o to, czy byłby zainteresowany zagraniem nowego Batmana po tym, jak dziennikarz Screen Rant przyrównał jego rolę Daltona do postaci Mrocznego Rycerza. Aktor bez zastanowienia przyznał, że: „Oczywiście. To zawsze byłby zaszczyt. Tego typu rzeczy i te role to klasyka” – dodał na koniec Gyllenhaal.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Ten tydzień to wysyp wielkich premier!

Jake Gyllenhaal

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy aktor jest łączony z rolą kultowego herosa DC Comics. W zeszłym roku David S. Goyer odpowiadający za scenariusz do filmu „Batman: Początek” z 2005 roku i pracujący też przy kolejnych częściach trylogii zdradził, że jednym z głównych kandydatów do zagrania Batmana w pierwszej części trylogii Nolana był nie kto inny jak właśnie Jake Gyllenhaal. Scenarzysta przyznał nawet, że to właśnie późniejszy odtwórca roli Mysterio w filmie o Spider-Manie był jego faworytem i to jego kandydaturę popierał.

Ostatnio premiera kontynuacji filmu „Batman”, w którym Robert Pattinson ma wrócić do roli Mrocznego Rycerza, została opóźniona o rok na 2 października 2026 roku. W tej chwili James Gunn zajmuje się kręceniem filmu o nowym Supermanie i nie wiem, kiedy szef DC Studios będzie mógł poświęcić swój czas na znalezienie nowego odtwórcy Mrocznego Rycerza. Z filmem „Batman: The Brave and the Bold” jako reżyser cały czas związany ma być Andy Muschietti, czyli twórca, który nakręcił film o Flashu.

zdj. Warner Bros. / Amazon