Co przyniesie finałowy sezon „The Crown”? Elizabeth Debicki opowiada o roli księżnej Diany

Miesiąc dzieli nas od premiery finałowego sezonu serialu „The Crown”. Produkcja opowiadająca o  życiu brytyjskiej rodziny królewskiej pożegna się z widzami dwuczęściową serią, a pierwsza z nich zawita na platformę już w listopadzie. Jak zapowiadają się ostatnie odcinki? Przekonajcie się.

Elizabeth Debicki  i Dominic West opowiadają o swoich rolach

Związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda kwitnie. Jednak niefortunna podróż samochodem ma katastrofalne skutki. Książę William wraca do Eton po śmierci matki w czasie, gdy monarchia zmierza się z presją opinii publicznej. W tym samym czasie Królowa, z okazji Złotego Jubileuszu, zastanawia się nad przyszłością monarchii, otwierając jej nowy rozdział małżeństwem Karola i Camilli oraz początkiem nowej królewskiej bajki Williama i Kate.

Elizabeth Debicki (księżna Diana) opowiada o swojej roli: Myślę, że portretowanie tamtych czasów to wyjątkowe wyzwanie aktorskie. Zaufałam temu, co stworzył Peter [Morgan] i potraktowałam to jako punkt odniesienia do tego, co chcę przekazać jako aktorka. To jego interpretacja i myślę, że jest w niej dużo prawdy o emocjach, za którymi podążałam. Również dlatego [...], że nigdy się nie dowiemy, jak było naprawdę”.

Z kolei Dominic West tak mówi o księciu Karolu: Myślę, że kryje w sobie prawdziwy smutek i współczucie. Wspaniałe w „The Crown” jest to, że dzięki serialowi możemy zobaczyć, jak wygląda życie rodziny królewskiej w prywatnych sytuacjach. Podejrzewam, że prywatnie [Karol] był dość emocjonalny. Cóż, w każdym razie tak go zagrałem… Mam nadzieję, że to, co widzowie zobaczą na ekranie będzie wywoływało współczucie, ale będzie też dobrze wyważone. Rozmawiałem z wieloma osobami, które spotkały księcia Karola - poznał prawdopodobnie więcej ludzi niż ktokolwiek inny, nie licząc królowej i księcia Filipa. Prawie wszyscy mają do powiedzenia na jego temat niezwykle ciepłe i miłe rzeczy.

Ostatni sezon serialu „The Crown” podzielono na dwie części. Pierwsza zadebiutuje na platformie Netflix już 16 listopada, a druga będzie dostępna od 14 grudnia.

TheCrown_Season6_FirstLook8-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook7-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook5-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook6-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook4-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook1-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook2-min.jpg

TheCrown_Season6_FirstLook3-2-min.jpg

zdj. Netflix