Co wiemy o SkyShowtime w Polsce? Cena, oferta i data premiery. Co z rabatem na start?

W lutym doczekamy się w Polsce startu kolejnego serwisu, który będzie chciał uszczknąć dla siebie odrobinę streamingowego tortu. Co wiemy o platformie SkyShowtime na chwilę przed jej startem? Czy Netflix, Disney+ i HBO Max mają się czego obawiać? Ujawniamy pierwsze informacje na temat ceny miesięcznego abonamentu, oferty serwisu oraz daty premiery.

Kiedy start SkyShowtime w Polsce? Serwis zadebiutuje już w lutym

Od listopada zeszłego roku wiemy już, że serwis streamingowy SkyShowtime będzie kontynuowała swoją ekspansję na europejski rynek w lutym 2023 roku. Ogłoszono wówczas, że w drugim miesiącu roku platforma wystartuje w takich krajach jak Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja, Albania i Macedonia Północna. Termin ten pozostaje cały czas obowiązujący, ale dokładnej daty premiery debiut – przynajmniej w Polsce – cały czas jeszcze nie znamy. Platforma SkyShowtime rozpoczęła jednak już promowanie startu swojego serwisu w wielu wymienionych wyżej krajach, w tym także u nas. W mediach społecznościowych znajdziecie już profile dedykowane platformie, na których zaczynają pojawiać się pierwsze informacje o nadciągającym serwisie. Wczoraj europejskie oddziały serwisu rozpoczęły nawet rozsyłanie pierwszych wiadomości do osób, które zapisały się do newslettera na stronie platformy SkyShowtime. W wiadomości skierowanej do polskich użytkowników nie ujawniono co prawda dokładnej daty startu serwisu – zresztą tak samo jak w przypadku większości pozostałych krajów – ze schematu wyłamał się jednak słowacki oddział. U naszego południowego sąsiada poinformowano w oficjalnych mailach, że start serwisu SkyShowtime został wyznaczony w tym kraju na 14 lutego. Data ta przewijała się już w poprzednich tygodniach w kontekście innych krajów, ale nie została do tej pory oficjalnie potwierdzona. O ile więc nie mamy pewności, że to właśnie wtedy w Polsce wystartuje serwis SkyShowtime, o tyle jest to bardzo prawdopodobny termin startu, który najpewniej obejmie wszystkie kraje, do których platforma ma zawitać w lutym.

Aktualizacja: SkyShowtime z datą startu w Polsce. Znamy cenę abonamentu.

Ile osób jednocześnie może korzystać ze SkyShowtime? Co z jakością 4K?

Mamy też już garść oficjalnych informacji na temat tego, jak będzie wyglądało funkcjonowanie serwisu SkyShowtime w Polsce. To, co wiemy na pewno, to to, że platforma umożliwi użytkownikom oglądanie treści na 3 urządzeniach jednocześnie. Na koncie będziemy mogli stworzyć też do 5 profili użytkownika. Oczywiście nie zabraknie przy tym opcji skonfigurowania profili dla dzieci, w których będą mogły być wyświetlane treści dostosowane do odpowiedniej kategorii wiekowej.

Platforma SkyShowtime umożliwi widzom również pobieranie treści na urządzenia i oglądanie ich offline. Wszystkie treści dostępne w serwisie dostępne będą w jakości FHD. Możemy jednak potwierdzić, że trwają już prace nad wprowadzeniem treści w rozdzielczości 4K. Powinniśmy zatem wypatrywać takiej opcji w nieodległej przyszłości. Jeśli natomiast chodzi o dźwiękowe wrażenia, to filmy i seriale będą obsługiwały system Dolby Digital w systemie 5.1. W udostępnionych na start produkcjach nie zabraknie oczywiście także polskiego tłumaczenia. Będą to zarówno polskie ścieżki dźwiękowe, jak i napisy.

Sprawdź też: Premiery Netflix na luty – „Ty”, „Dziewczyna i Kosmonauta”, „Formuła 1: Jazda o życie”, „U Ciebie czy u mnie?” i inne.

SkyShowtime dostępne będzie zarówno na przeglądarkach internetowych, jak i na urządzeniach mogilnych oraz telewizorach Smart. Wśród urządzeń obsługujących aplikację serwisu znajdują się między innymi Apple TV i Chromecast, a jeśli chodzi o systemy, są to: Android 6.0, LG webOS (przynajmniej w wersji 3.5).

Jakie filmy i seriale obejrzymy na SkyShowtime?

skyshowtime oferta-min.jpg

Platforma SkyShowtime będzie bazowała na katalogach takich wytwórni jak Universal Pictures, DreamWorks, Sky Studios, Paramount Pictures i Nickelodeon. To właśnie te studia będą odpowiadały za wypełnienie filmowego katalogu, ale nie można też zapominać o tym, że SkyShowtime jest poniekąd europejskim odpowiednikiem dwóch amerykańskich platform streamingowych Peacock i Paramount+, dlatego w ofercie nie zabraknie też oryginalnych treści tworzonych z myślą o tych serwisach. Będą to chociażby „Yellowstone”, „1899”, „1923”, „Tulsa King”, „Halo”, „Mayor of Kingstown”. Serwis promuje się aktualnie także takimi tytułami jak „Billions”, „The Office” czy „Star Trek”. W bibliotece serwisu znajdą się też oryginalne treści od SHOWTIME. W ofercie pojawią się też lokalne programy oryginalne, filmy dokumentalne i produkcje specjalne

Sprawdź też: Nowy cennik Viaplay. Ile trzeba będzie zapłacić za dostęp do Premier League, F1 i filmowo-serialowej bazy?. Co z treściami 4K?

W przypadku filmowego katalogu treści możemy wspomnieć między innymi o takich nowościach jak „Top Gun: Maverick, Ambulans, Wyjdź za mnie, Wiking. Nie zabraknie też bardziej klasycznych produkcji reprezentowanych chociażby przez takie tytuły jak: Waterworld, Top Gun, Psychoza, Tremors, Klątwa laleczki Chucky, Dwanaście małp, Krzyk, Hannibal oraz innych popularnych produkcji z ostatnich lat: Szybcy i wściekli, Jak wytresować smoka, Watchmen. Strażnicy, Warcraft, Ex Machina, SpongeBob Kanciastoporty, Cloverfield Lane 10, Krampus, Czas mroku, Atomic Blonde, Śmierć nadejdzie dziś, Barry Seal: Król przemytu Crimson Peak. Wzgórze krwi” – tytuły te pojawią się na platformie w dniu premiery lub dostępne będą w najbliższych miesiącach po starcie.

Jak będzie cena dostępu do SkyShowtime? Szykuje się jedna z najtańszych platform w Polsce

Cena miesięcznego abonamentu SkyShowtime nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale możemy ujawnić, że z tego, co udało nam się ustalić, będzie ona wynosiła najprawdopodobniej 24,99 zł. Oprócz możliwości miesięcznego rozliczania się za dostęp do serwisu mamy otrzymać także opcję rocznego abonamentu. W jego przypadku cena wyniesie najpewniej 199,90 zł. Z naszych informacji wynika także, że w Polsce otrzymamy możliwość skorzystania z promocji na miesięczny abonament. Wiele wskazuje na to, że wraz ze startem SkyShowtime lub niedługo po będziemy mogli wykupić dostęp do serwisu z 50% rabatem, co przełoży się na miesięczną cenę w wysokości 12,49 zł. Podkreślmy jednak, że jak na razie są to nieoficjalnie informacje i cena abonamentu może jeszcze ulec zmianie.

Netflix, HBO Max, Disney+ i inne platformy w Polsce – cena abonamentu i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 28,99 zł 289,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł (12,49 zł)* 199,90 zł* 3  

*cena niepotwierdzona

źródło: Filmozercy.com / zdj. SkyShowtime