Colin Farrell wraca jako Pingwin. Mamy zwiastun spin-offu „Batmana” od Max

Platforma Max rozkręca swoją kampanię promocyjną i jednym z tytułów, który ma przyciągnąć widzów do następcy HBO Max, będzie serial „Pingwin”, czyli spin-off i jednocześnie także kontynuacją filmu „The Batman”. Zobaczcie pierwszy zwiastun serialu.

Serialowy spin-off filmu o Batmanie poświęcony będzie Oswaldowi Cobblepotowi i pokaże, jak znany z komiksów złoczyńca wykorzystuje chaos zaprowadzony w Gotham przez Riddlera do przejęcia władzy nad przestępczym światem w mieście Mrocznego Rycerza. Cristin Milioti wcieli się w serialu w Sofię Falcone, córka Carminego Falcone, byłego bossa mafii z Gotham City, którego w filmie „The Batman” zagrał John Turturro.

Sprawdź też: HBO Max oficjalnie zmienia się w MAX. Data startu i cena ujawnione.

Jedną z głównych inspiracji twórców „Pingwina” ma być słynny kryminał „Człowiek z blizną”. Autorką scenariusza jest Lauren LeFranc, pracująca wcześniej przy takich produkcjach jak ImpulseAgenci T.A.R.C.Z.Y. czy Chuck. Reżyserią paru pierwszych odcinków zajmie się Craig Zobel, twórca takich filmów jak „Polowanie” czy „Siła perswazji”. Premiera „Pingwina” została zapowiedziana na platformie Max na 2024 rok.

zdj. Warner Bros.