Colin Farrell wraca na plan. Wyznaczono termin wznowienia prac zdjęciowych do „Pingwina”

Odmrażanie kinowo-telewizyjnych realizacji trwa w najlepsze. Ujawniono właśnie, że już wkrótce na plan serialowego spin-offu filmu „Batman” z Robertem Pattinsonem powróci Colin Farrell. Aktor ponownie wcieli się w złoczyńcę znanego jako Pingwin.

Colin Farrell wraca na plan serialowego spin-offu „Batmana

Przypomnijmy, że prace produkcyjne nad „Pingwinem” ruszyły jeszcze w marcu tego roku, ale już trzy miesiące później realizację zatrzymano wskutek strajku gildii hollywoodzkich aktorów SAG-AFTRA. Z najnowszego raportu Variety dowiedzieliśmy się, że wraz z zakończeniem protestu platforma Max – odpowiadająca za realizację – planuje ponowne uruchomienie procesu zdjęciowego. Dojdzie do tego najpewniej już w przyszłym tygodniu. Warto dodać, że początkowo premierę „Pingwina” planowano na końcówkę 2024 roku natomiast na chwilę obecną nie wiemy, czy termin ten zostanie utrzymany.

„Człowiek z blizną” w świecie Batmana. Co wiemy o „Pingwinie”?

Serialowa historia skoncentruje się na postaci Oswalda Cobblepota i pokaże, jak znany z komiksów złoczyńca wykorzystuje chaos zaprowadzony w Gotham przez Riddlera do przejęcia władzy nad przestępczym światem w mieście Mrocznego Rycerza. Cristin Milioti wcieli się w serialu w Sofię Falcone, córka Carminego Falcone, byłego bossa mafii z Gotham City, którego w filmie „The Batman” zagrał John Turturro.

Z wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że jedną z głównych inspiracji twórców „Pingwina” był słynny kryminał z Alem Pacino, „Człowiek z blizną”. Autorką scenariusza jest Lauren LeFranc, pracująca wcześniej przy takich produkcjach jak ImpulseAgenci T.A.R.C.Z.Y. czy Chuck.

Reżyserią paru pierwszych odcinków zajmie się Craig Zobel, twórca takich filmów jak „Polowanie” czy „Siła perswazji”.

zdj. Warner Bros.