COVID szaleje na planie „Czarnej Pantery 2”. Prace znowu wstrzymane. Lupita Nyong'o wśród zarażonych

Pech nie opuszcza ekipy filmowej produkcji „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Zaledwie kilka dni po wznowieniu prac na planie zdjęcia do tegorocznego hitu Marvela zostały wstrzymane ze względu na szalejącego wśród obsady koronawirusa.

Drugi film o Czarnej Panterze ponownie zmaga się z przeszkodami na drodze do ukończenia zdjęć. Najnowsze doniesienia z obozu Marvela ujawniają, że studio wstrzymało prace na planie po tym, jak pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa odnotowało kilku członków ekipy zdjęciowej oraz obsady. Wśród osób zarażonych znalazła się między innymi Lupita Nyong'o wcielająca się w Nakię, wybrankę T'Challi. Prace na planie mają zostać wznowione w ciągu najbliższych dni.

Na razie wydaje się, że Marvel będzie w stanie dokończyć prace nad filmem tak, aby uniknąć przesunięcia premiery wyznaczonej na listopad, ale przy kolejnych opóźnieniach może się okazać, że studio będzie zmuszone do opóźnienia kinowego debiutu. Nie jest to bowiem pierwszy przypadek, kiedy ekipa musiała przerywać prace i zmieniać harmonogram. W sierpniu zeszłego roku podczas kręcenia kaskaderskich sekwencji w Bostonie w wypadku ucierpiała Letitia Wright. Aktorka uszkodziła ramie oraz doznała wstrząsu mózgu i nie mogła powrócić na plan, a jej absencja doprowadziła ostatecznie do wstrzymania prac nad filmem w listopadzie zeszłego roku. Ekipa powróciła na plan w zeszłym tygodniu i jak się okazało, musiała przerwać prace już kilka dni po wznowieniu zdjęć.

Sprawdźcie też: Filmy i seriale Marvela na 2022 rok. Lista premier w kinach i na Disney+.

Premiera filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” odbędzie się 11 listopada 2022 roku. Produkcję do własnego scenariusza reżyseruje  Ryan Coogler odpowiadający również za pierwszą odsłoną. W obsadzie są Letitia WrightAngela BassettDanai GuriraFlorence KasumbaDaniel KaluuyaWinston DukeLupita Nyong'o i Martin Freeman.

źródlo: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel