„Czarna Pantera 2” oficjalnie zawiesza produkcję. Wypadek Letiti Wright okazał się poważniejszy

Potwierdziły się doniesienia o zawieszeniu prac na planie kontynuacji „Czarnej Pantery”. Produkcja filmu „Black Panther: Wakanda Foreveruległa przerwie co najmniej do końca bieżącego roku, z przewidywalnym terminem powrotu do zdjęć wyznaczonym na styczeń 2022 roku.

Powodem tej decyzji jest stan zdrowia aktorki Letiti Wright. Odtwórczyni roli Shuri potrzebuje więcej czasu na powrót do optymalnej kondycji, po obrażeniach spowodowanych wypadkiem na planie, do którego doszło w sierpniu tego roku. O tymczasowym zawieszeniu prac jeszcze w listopadzie informował THR. Już wtedy pojawiła się informacja o przerwie w zdjęciach do końca roku, lecz obecnie pojawiło się oficjalne potwierdzenie ze strony Marvel Studios.

Ekipa produkcyjna sequela „Czarnej Pantery” otrzymała oficjalną wiadomość bezpośrednio od Kevina Feige'a, Louisa D'Esposito i Nate'a Moore'a, która potwierdziła przerwę w produkcji. Według najnowszych ustaleń prace na planie mają zostać wznowione w styczniu z udziałem Wright. Obrażenia aktorki okazały się być poważniejsze niż wcześniej przypuszczano. Do incydentu doszło podczas kręcenia scen kaskaderskich. W wyniku wypadku aktorka miała doznać wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości ramiennej.

Powszechnie zakłada się, że postać Shuri, w którą wciela się Wright, będzie odgrywać bardziej znaczącą rolę w sequelu, a informacja wystosowana przez Marvel Studios jasno pokazuje, że bez udziału aktorki prace na planie nie mogą posunąć się daleko. W październiku Marvel przesunął premierę „Czarnej Pantery 2”, zmieniając datę z 8 lipca 2022 roku na 11 listopada 2022 roku. Na ten moment źródła podają, że podana data nie powinna ulec zmianie.

Reżyserią filmu zajmuje się Ryan Coogler odpowiadający ponownie również za scenariusz. W obsadzie są Letitia WrightAngela BassettDanai GuriraFlorence KasumbaDaniel KaluuyaWinston DukeLupita Nyong'o i Martin Freeman. Na ten moment wciąż nie wiadomo kto zastąpi Chadwicka Bosemana w tytułowej roli Czarnej Pantery.

Źródło: Deadline, THR / Zdj. Marvel