„Czarny telefon”: poznaliśmy datę premiery nowego horroru reżysera „Doktora Strange’a”

Universal Pictures ujawniło datę premiery nowego horroru Scotta Derricksona, reżysera „Doktora Strange'a” i „Sinister”. Współprodukowany ze studiem Blumhouse „Czarny telefon” zadebiutuje na ekranach kin 28 stycznia przyszłego roku.

Film będzie adaptacją opowiadania Joego Hilla. W obsadzie produkcji są już Ethan Hawke, James RansoneMason Thames, Madeleine McGraw i Jeremy Davies. Film powstanie dla studia Blumhouse. Scenariusz przygotowali C. Robert Cargill i sam Derrickson.

O czym opowie „Czarny telefon”? 

Oryginalne opowiadanie Joego Hilla (syna Stephena Kinga) znalazło się w wydanym w Polsce zbiorze „Upiory XX wieku”. „Czarny telefon” opowiada historię młodego Johna Finneya, który staje się ofiarą seryjnego porywacza. Bohater trafia do piwnicy, noszącej ślady sześciu poprzednich, makabrycznie zamordowanych w niej lokatorów. W celi znajduje się też staroświecki telefon, który – choć dawno odłączony – dzwoni po nocach. W słuchawce odzywają się głosy umarłych

Porywcza zagra Ethan Hawke w porwanego wcieli się Mason Thames, jego siostrę zagra Madeleine McGraw, a Jeremy Davis pojawi się na ekranie jako ojciec wspomnianej dwójki.

źródło: Bloody Disgusting / Universal Pictures