Czekacie na polską premierę „May December”? Mamy złą wiadomość

Choć wiemy już, że polscy widzowie doczekają się kinowej premiery „May December”, jednego z najlepiej przyjętych filmów tego roku, oczekiwanie na debiut produkcji właśnie się wydłużyło. Wcześniej film z Natalie Portman i Julianne Moore miał pojawić się u nas na początku stycznia. Wraz z najnowszym zwiastunem potwierdzono jednak nowy termin.

May December – premiera filmu opóźniona o miesiąc

Przypomnijmy, ze główne prawa o dystrybucji filmu w maju tego roku przy okazji Festiwalu Filmowego w Cannes zapewnił sobie Netflix, ale „May December” nie pojawił się w streamingu we wszystkich krajach. W Polsce jego premiera odbędzie się najpierw w kinach.

Prawa do dystrybucji nowego filmu Todda Haynesa („Carol”) pozyskała w naszym kraju firma M2 Films. W ramach nowego zwiastuna doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia, że „Obsesja” (bo taki tytuł nadano produkcji na terenie Polski) wejdzie do kin nie w styczniu przyszłego roku, a dopiero 2 lutego.

O czym opowie nowy film z Natalie Portman i Julianne Moore?

Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków – aż 92% pozytywnych recenzji przy 216 tekstach. Spodobał się też publiczności Netfliksa, która ocenia go pozytywnie w 82%.

zdj. M2 Films