Czesi wystawiają nowy film Agnieszki Holland w walce o Oscary

Czeska Akademia Filmowa zdecydowała, że w walce o nominacje do Oscarów w kategorii Pełnometrażowy film międzynarodowy powalczy nowy film Agnieszki Holland pod tytułem „Szarlatan”.

Nowa produkcja wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland opowiada prawdziwą historię Jana Mikolášeka, czeskiego uzdrowiciela, z którego usług korzystał między innymi angielski król Jerzy VI, a także prezydent Czechosłowacji, Antonín Zápotocký

W polskich kinach produkcję możecie oglądać od 9 października. Scenariusz do filmu napisał Marek Epstein, a główne role zagrali: Joachim Paul Assböck, Jan Vlasák, Ivan Trojan, Martin Mysicka, Jana Kvantiková i Claudia Vaseková.

Film Agnieszki Holland będzie walczył o nominację do Oscarów między innymi z polskim filmem „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. 93. ceremonia rozdania Oscarów została pierwotnie zaplanowana na 28 lutego, ale pandemia koronawirusa spowodowała ogromny chaos w świecie kina, opóźniając premiery wielu kinowych produkcji i powstrzymując prace na planach zdjęciowych. W związku z tym Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała, że gala rozdania nagród odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2020 roku.

źródło: variety.com / zdj. GutekFilm