Robert Pattinson zarażony koronawirusem. Prace nad „Batmanem” wstrzymane

Ekipa zdjęciowa filmowego Batmana powróciła niedawno na plan zdjęciowy w Wielkiej Brytanii po przymusowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Najnowsze informacje z planu ujawniają jednak, że ekipa nie miała okazji pracować nad filmem zbyt długo, ponieważ u jednego z członków ekipy wykryto koronawirusa.

Zdjęcia do filmu wznowiono ledwie trzy dni temu, ale podczas przeprowadzania testów na obecność koronawirusa wśród obsady i ekipy filmowej u jednego z pracowników odnotowano pozytywny wynik testu. Po kilku godzinach od opublikowania informacji o zarażonym członku ekipy potwierdzono, że koronawirusa zdiagnozowano u głównego gwiazdora produkcji, Roberta Pattinsona. Wykrycie koronawirusa u Pattinsona sprawiło ponowne wstrzymanie zdjęć, a pozostali członkowie obsady i ekipy zostali zwolnieni ze swoich obowiązków i mogli wrócić do swoich domów.

Jak na razie nie wiemy, jak długo potrwa izolacja Roberta Pattinsona i na jak długo prace zostały wstrzymane. Póki co nic nie wskazuje na to, że przerwanie zdjęć wpłynie na ponowne przesunięcie premiery filmu.

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Robertem Pattinsonem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.