Czujecie się rozczarowani? „Barbie” NIE będzie filmem dla dorosłych

Jeśli czekaliście na filmowe przygody Barbie w ramach kategorii R, to nie mamy dobrych wiadomości. Nowa produkcja z Margot Robbie została już oficjalnie sklasyfikowana do niższej kategorii wiekowej

Barbie” nie będzie filmem tylko dla dorosłego widza

Na nieco ponad miesiąc przed kinową premierą filmu „Barbie” nie ma już wątpliwości, że film w reżyserii Grety Gerwig nie będzie produkcją skierowaną wyłącznie do dorosłego widza. Kinowe widowisko Warnera zostało już oficjalnie przypisane do kategorii wiekowej PG-13. Widzowie liczący na sporo wulgaryzmów, czy jawne odniesienia do seksu będą więc rozczarowani. Nie oznacza to jednak, że w „Barbie” w ogóle zabraknie przekleństw czy seksualnego podtekstu. W opisie od FilmRatings.com czytamy bowiem, że pojawią się w nim dwuznaczne odniesienia i brzydkie słownictwo.

Sprawdź też: To będzie pierwszy bohater nowego filmowego świata DC. Nie chodzi o Flasha!

Film „Barbie” opowie o tym, jak tytułowa bohaterka zostaje zmuszona opuścić Barbieland z powodu swych tzw. niedoskonałości i wyrusza w pełną niespodzianek przygodę w realnym świecie. Obok obsadzonej w tytułowej roli Margot Robbie obsadę tworzą również m.in. Ryan Gosling jako Ken, Kate McKinnon („Saturday Night Live”), America Ferrera („Brzydula Betty”) czy Emma Mackey i Ncuti Gatwa znani z serialu „Sex Education” 

Gerwig wyreżyserowała film na podstawie skryptu sporządzonego wspólnie z Noah Baumbachem, twórcą takich obrazów jak „Historia małżeńska” czy „Frances Ha”. Premiera „Barbie” została wyznaczona na 21 lipca tego roku.

 

źródło: FilmRatings.com / zdj. Universal Pictures