Co dalej z serialem „The Good Doctor”? Zapadła decyzja o przyszłości produkcji z Freddiem Highmore'em

Wiemy już, jaka przyszłość czeka serial „The Good Doctor” z Freddiem Highmore'em w roli głównej. Stacja ABC odpowiadająca za produkcję hitowego serialu przyciągającego miliony widzów na całym świecie zdecydowała, że produkcja zostanie przedłużona na kolejny, siódmy już sezon. Kiedy możemy spodziewać się jego premiery?

Serial „The Good Doctor” przedłużony na siódmy sezon. Będzie spin-off?

Stacja ABC oficjalnie odnowiła swój serialowy przebój na siódmy sezon. Decyzja o przedłużeniu produkcji „The Good Doctor” na nową serię zapadła jeszcze w trakcie emisji szóstego sezonu, który w Stanach Zjednoczonych zakończy się po 22 odcinkach dopiero 1 maja. Aktualnie widzowie za oceanem wyczekują na debiut przedostatniego epizodu

Serial od dłuższego czasu pozostaje jednym z największych hitów telewizyjnych w USA. Podczas poniedziałkowych wieczorów jest liderem w rozrywkowym paśmie, a jego dostępność nie tylko w telewizji, ale także na platformie Hulu sprawia, że przyciąga jeszcze więcej widzów. Ostatni odcinek po siedmiu dniach mógł pochwalić się widownią na poziomie 7,9 mln. W Polsce serial „The Good Doctor” dostępny jest aż na trzech platformach streamingowych. Pierwsze cztery sezony oferują serwisy Netflix i Disney+. Z kolei pięć serii znajduje się obecnie w ofercie platformy Viaplay. Siódmy sezon powróci na antenę stacji ABC w sezonie 2023-2024.

Sprawdź też: Kolejne kobiety oskarżają Jonathana Majorsa o przemoc. Prawniczka aktora komentuje.

Spory sukces serialu „The Good Doctor” stacja ABC chce wykorzystać nie tylko przy tworzeniu kolejnych sezonów, ale także za sprawą spin-offu. W siedzibie stacji trwają zaawansowane prace na temat nowego serialu osadzonego w tym samym świecie, ale zabierającego widzów do środowiska prawników. Serial „The Good Lawyer” skupiłby się na historii Joni DeGroot, prawniczki cierpiącej na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, która niedawno broniła doktora Murpy'ego. Do swojej roli w serialu powróci Kennedy McMann oraz Felicity Huffman grająca Janet Stewart, prawniczkę z tej samej kancelarii, która reprezentowała w sądzie doktora Aarona Glassmana (Richard Schiff). Obydwie bohaterki pojawiły się w szesnastym odcinku szóstego sezonu, który był pilotażowym epizodem ich potencjalnego spin-offu.

zdj. ABC