Czy James Gunn chce zrobić film drużynowy? Kolejny superbohater w obsadzie „Supermana”

Możemy powoli zacząć się zastanawiać, czy pierwszy film o przygodach nowego Supermana nie będzie przypadkiem produkcją drużynową. Do obsady nowego projektu Jamesa Gunna dołączył właśnie kolejny aktor, który wcieli się w znanego z komiksów superbohatera.

Kolejny superbohater DC zadebiutuje w filmie o Supermanie

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że w filmie Superman Legacy pojawią się Zielona Latarnia, Hawkgirl i Mister Terrific, a teraz okazało się, że nie jest to wcale koniec listy komiksowych bohaterów, którzy zadebiutują w nowym uniwersum DC Comics za sprawą produkcji przygotowywanej przez Jamesa Gunna. Do obsady dołączył właśnie Anthony Carrigan. Aktor, który chwilę temu zdobył trzecią nominację do nagrody Emmy za rolę w serialu Barry wcieli się w Metamorpho. Jest to superbohater znany doskonale fanom komiksów. Jego debiut przypadł na 1965 rok, kiedy został powołany do życia przez scenarzystę Boba Haneya i rysowniczkę Ramonę Fradon. Metamorpho był założycielem grupy Outsiders, ale należał także do Ligi Sprawiedliwości. Zanim przyjął swój pseudonim, znany był jako Rex Mason, poszukiwacz, który został wystawiony na działanie starożytnego meteorytu, co sprawiło, że stał się zmiennokształtną masą o supermocach.

Sprawdź też: James Gunn szokuje – TEGO superbohatera NA PEWNO zobaczymy w nowym DCU.

Premiera filmu „Superman Legacy” zapowiedziana jest na 11 lipca 2025 roku. Prace na planie wystartują na początku przyszłego roku. Główne role w filmie grają David Corenswet jako Clark Kent i Rachel Brosnahan jako Lois Lane. We wspomnianych wcześniej superbohaterów wcielą się natomiast Nathan Fillion, Isabela Merced i Edi Gathegi.

źródło: deadline.com / zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com / zdj. Merrick Morton/ HBO / DC Comics