Marvel chce połączyć się z uniwersum Sony. Pomoże w tym „Spider-Man 4”

Możemy powoli zacząć ekscytować się czwartym filmem o Spider-Manie. Produkcja przygotowywana przez Sony Pictures była przez ostatnie miesiące zawieszona w próżni ze względu na strajk, ale prace nad scenariuszem zostały już wznowione. Zaowocowało to nową informacją, która powinna ucieszyć wszystkich fanów uniwersum Pajączka i MCU.

W filmie „Spider-Man 4” światy Marvela i Sony Pictures zbliżą się do siebie

Czwarty film o Spider-Manie pozostaje cały czas na wczesnym etapie rozwoju, ale prace nad jego wprowadzeniem do kin już trwają. Zakończenie ostatniej przygody Petera Parkera granego przez Toma Hollanda daje scenarzystom wyjątkowe możliwości na rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału w historii popularnego herosa i wygląda na to, że studio chce to wykorzystać. Sprawdzone źródło, które ostatnio jako pierwsze poinformowało o tym, że Pedro Pascal negocjuje rolę w Marvelu, przekazało kolejną zakulisową nowinę.

Według niej film „Spider-Man 4” będzie nastawiony na pokazanie mocniejszych powiązań pomiędzy uniwersum Marvela a światem kreowanym w filmach studia Sony Pictures. Połączenia te mają w dalszej perspektywie doprowadzić do fuzji odrębnych wszechświatów, co będzie skutkowało pojawieniem się obok Spider-Mana innych postaci z filmów Sony, a może także przeniesieniem ich do projektów MCU.

Anderw Garfield Tom Holland i Tobey Maguire jako Spider-Man

Sony Pictures i Disney po raz pierwszy doszły do porozumienia w sprawie połączenia swoich światów w 2015 roku. Doprowadziło to do tego, że Peter Parker mógł stać się częścią Marvel Cinematic Universe i pierwszy raz pojawił się na ekranie rok później w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, aby pomóc Iron Manowi w walce z obozem Steve'a Rogersa. Następnie Tom Holland zagrał w trzech solowych filmach, które były ściśle powiązane z wydarzeniami rozgrywającymi się w MCU.

W ostatnim filmie Bez drogi do domu pojawili się też poprzedni odtwórcy roli Spider-Mana z uniwersum Sony: Tobey Maguire i Andrew Garfield. Obydwaj mają też odegrać jakąś rolę w nadchodzących projektach MCU, więc wygląda na to, że współpraca Marvela i Sony Pictures zaczyna się zacieśniać, a na horyzoncie pojawia się okazja do stworzenia projektu, który połączy takie postacie jak Spider-Man i Venom z Avengersami. Premiery „Spider-Mana 4” możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2025 roku, choć i ten termin wydaje się mało prawdopodobny.

źródło: reddit.com / zdj. Marvel / Sony Pictures