Czy Nick Fury wie, że SPOILER jest Skrullem? Reżyser wyjaśnia zwrot akcji z „Tajnej Inwazji”

Na platformie Disney+ zadebiutował już drugi odcinek najnowszego serialu Marvela. Po raz kolejny „Tajna inwazja” miała dla widzów zaskakujący zwrot akcji dotyczący jednego z głównych bohaterów. W wywiadzie, który trafił do sieci wraz z premierą odcinka zatytułowanego „Promises”, reżyser rozwiewa wątpliwości co do ostatnich momentów epizodu. Uwaga, poniżej znajdą się spoilery.

Czy Nick Fury wie, że jego żona jest Skrullem? Znamy odpowiedź

W szokującym twiście ubiegłotygodniowego odcinka pożegnaliśmy agentkę Marę Hill graną przez Cobie Smulders, a dziś „Tajna Inwazja” pozostawiła fanów z niepewnością dotyczącą jednej z kluczowych postaci. Chodzi oczywiście o prawdziwą tożsamość Priscilli, małżonki Nicka Fury'ego granej przez Charlayne Woodard, która krótko przed cięciem do napisów końcowych okazuje się być Skrullem posługującym się ludzkim wizerunkiem.

Choć bohaterka przyjmuje ludzkie oblicze wraz z pojawieniem się postaci Samuela L. Jacksona, część widzów odczytała sposób przedstawienia sceny jako sugestię, że Nick Fury nie zna prawdziwej tożsamości swojej partnerki. Właśnie tę kwestię zaadresował w nowym wywiadzie reżyser „Tajnej Inwazji” Ali Selim i wygląda na to, że małżeństwo Furych nie będzie miało przed sobą sekretów, przynajmniej w tej kwestii. Twórca odcinka potwierdził bowiem, że były szef TARCZY wie, kim tak naprawdę jest Priscilla. „W scenariuszu napisaliśmy ten moment tak, że [jasnym jest, że Fury] wie, kim jest jego żona. Ale ostatecznie sposób, w jaki zmontowaliśmy scenę sprawił, że ludzie zaczęli się zastanawiać: czy on zna prawdę, czy nie?”. „Myślę, że jego żona jest zarazem wsparciem i komplikacją. W toku sezonu dowiecie się wielu interesujących rzeczy o ich związku” – obiecał reżyser. 

Sprawdź też: Disney zmienia nazwę swoich kanałów w Polsce. Jakie seriale będą emitowane w telewizji?

„Tajna Inwazja” powróci do widzów już w przyszłym tygodniu. Za kamerą ponownie znalazł się Ali Selim. Z kolei scenariusz przygotowali Roxanne Paredes i Brian Tucker. W obsadzie serii, poza Jacksonem i Woodard, są również Emilia Clarke, Kingsley Ben-Adir, Olivia Colman, Martin Freeman i Ben Mendelsohn.  

Źródło: Comic Book Movie / zdj. Disney