Czy powstanie kolejne „Kac Vegas”? Bradley Cooper omawia powrót do cyklu komedii

Choć obecnie występuje i odpowiada za filmy nominowane do najważniejszych nagród w branży, Bradley Cooper nie zapomina o swoich komediowych początkach. W rozmowie z magazynem New Yorker aktor i reżyser wyjawił, czy byłby skłonny do powrotu w kolejnej części „Kac Vegas”.

Czy powstanie Kac Vegas 4”? Bradley Cooper chętny do powrotu

Kultowa komedia z 2009 roku opowiadała o czwórce przyjaciół – poza Cooperem, na ekranie pojawili się Zach Galifinakis, Ed Helms i Justin Bartha – celebrujących w Las Vegas wieczór kawalerski. Zniknięcie pana młodego w toku ostro zakrapianego wieczoru otworzyło drogę do serii komicznych incydentów – pierwsza odsłona serii doczekała się zaś aż dwóch dobrze zarabiających kontynuacji. 

Teraz kwestię potencjalnego powrotu w następnej odsłonie omówił sam Bradley Cooper, który w filmach reżyserowanych przez Todda Phillipsa wcielił się w postać Phila. „Skończyłeś z rozrywką? Co gdyby na horyzoncie pojawiła się następna komediowa rola, [coś w stylu następnego Kac Vegas]?” – zapytano go w rozmowie w ramach produkowanego przez magazyn New Yorker podcastu Radio Hour

Gwiazdor przyznał, że bez zawahania się przyjąłby angaż w czwartej części „Kac Vegas”. „Najpewniej zdecydowałbym się na to w mgnieniu oka. To dlatego, że kocham Todda, Zacha i Eda tak bardzo. Myślę, że wziąłbym się za to, tak”. Pomimo gotowości, Cooper dodał jednak, że szanse, by czwarta odsłona komedii rzeczywiście powstała są znikome. „Nie sądzę, by Todd kiedykolwiek się za to zabrał” – wyjaśnił. Przypomnijmy, że w chwili obecnej twórca „Kac Vegas” szykuje dla widzów kolejne spotkanie z Jokerem w kreacji stworzonej przez Joaquina Phoenixa.

Cooper wyjawił też, że pomimo przesunięcia uwagi na bardziej „poważne” projekty, nie uważa, by poświęcił „rozrywkowy” pierwiastek swojej kariery. „Wspomniałeś o rozrywce. Przyznam, że nie ma dla mnie nic bardziej rozrywkowego niż to, czego doświadczyłem na planie Maestra Narodzin gwiazdy” – wspomniał o swoich reżysersko-aktorskich projektach. „Dla mnie rozrywka to właśnie coś takiego”.

„Maestro” – kiedy premiera nowego filmu Bradleya Coopera?

Bradley Cooper Maestro

W ramach „Maestra” Bradley Cooper przybliży widzom historię życia Bernsteina oraz jego małżeństwa z Felicią Montealegre (w tej roli zobaczymy Carey Mulligan). Urodzony w 1918 roku kompozytor żydowskiego pochodzenia wsławił się tworzeniem wielogatunkowej muzyki dla Broadwayu. Bernstein był uważany za jednego z najważniejszych dyrygentów swoich czasów i został też pierwszym amerykańskim dyrygentem, który osiągnął międzynarodowy sukces.

Cooper wyreżyserował film na podstawie scenariusza opracowanego wspólnie z Joshem Singerem („Spotlight”). Jako producenci nad filmem czuwali natomiast Martin Scorsese, Steven Spielberg oraz wspomniany wyżej Todd Phillips.

Film zadebiutuje na platformie Netflix dokładnie 20 grudnia. Nieco wcześniej będzie można go obejrzeć na dużym ekranie. Możemy potwierdzić, że „Maestro” pojawi się w kinach w ramach limitowanej dystrybucji również w Polsce.

zdj. Netflix