Czy to będzie kolejna oscarowa kreacja Angeliny Jolie? Aktorka zagrała Marię Callas

Angelina Jolie i reżyser Pablo Larraín zakończyli zdjęcia do zapowiadanej od dłuższego czasu filmowej biografii śpiewaczki operowej, Marii Callas. Produkcja toczyła się jeszcze od października, pomimo trwającego strajku SAG-AFTRA

Angelina Jolie jako Mari Callas w filmie Pabla Larraína

Podobnie, jak poprzednie filmy Larraína, jego najnowsza produkcja również nie będzie typową biografią i skupi się na przedstawieniu wybranego momentu z życia bohaterki. W produkcji zatytułowanejMaria” przeniesiemy się do Paryża z lat 70. ubiegłego wieku, gdzie grecka śpiewaczka operowa spędziła swoje ostatnie chwile. Mimo osadzenia historii pod koniec życia Marii Callas, produkcja ma mimo wszystko nawiązywać do całego okresu jej burzliwej i okraszonej wieloma skandalami kariery. Scenariusz do filmu napisał Steven Knight („Peaky Blinders”) pracujący z Larraínem już przy filmie „Spencer”.

Zdjęcia do filmu objętego specjalnym zezwoleniem gildii amerykańskich aktorów toczyły się od października na terenie Paryża. Poza Jolie na ekranie pojawiają się między innymi Valeria Golino („Zakłamane życie dorosłych”), Kodi Smit-McPhee („Psie pazury”), Haluk Bilginer („Zimowy sen”) i Pierfrancesco Favino („World War Z”). Termin premiery nie został jeszcze ujawniony.

Maria Callas urodziła się w 1923 roku w Nowym Jorku w rodzinie greckich imigrantów. Była śpiewaczką operową, która zyskała gigantyczną sławę w latach 50. ubiegłego wieku. Została okrzyknięta „primadonną stulecia”. Występowała na scenie mediolańskiego teatru muzycznego La Scali i Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Jej życie osobiste było naznaczone wieloma skandalami. Jej liczne romanse oraz manieryczne zachowanie często wzbudzały kontrowersje zarówno w świecie operowym, jak i wśród opinii publicznej. Na początku lat 60. zbyt intensywna aktywność zawodowa oraz problemy osobiste doprowadziły do pojawienia się problemów z głosem.

Źródło: Film Updates / zdj. Universal Pictures