Czy to będzie najstraszniejszy horror tej jesieni? „Five Nights At Freddy’s” z nowym zwiastunem

Do sieci trafił drugi oficjalny zwiastun horroru „Five Nights At Freddy’s” (w polskiej wersji językowej film nosić będzie tytuł „Pięć koszmarnych nocy”) na podstawie kultowej serii gier wideo. W roli głównej produkcji od studia Blumhouse („M3GAN”, „Naznaczony”) zobaczymy Josha Hutchersona, którego możecie pamiętać z cyklu „Igrzyska śmierci”.

Pewnego razu w pizzerii. Nadchodzi adaptacja gry „Five Nights At Freddy’s

Hutcherson wciela się w Mike'a Schmidta, ochroniarza, który rozpoczyna pracę w pizzerii Freddy'ego Fazbeara. Podczas pierwszego dnia protagonista szybko zdaje sobie sprawę, że nocna zmiana w Freddy's będzie nieco bardziej wymagająca niż pierwotnie przypuszczał. Wszystko to za sprawą animatronicznych maskotek, które chcą pozbawić go życia.

Film jest adaptacją cyklu gier wideo o tym samym tytule będących połączeniem survival horroru i point & click. Pierwszy tytuł z serii trafił na rynek w 2014 roku, a od tamtego czasu franczyzę pokochały miliony graczy. Rok po premierze debiutanckiej gry do fanów trafiła pierwsza książka na podstawie cyklu, z kolei przed trzema laty wydano adaptację komiksową „Five Nights At Freddy’s”.

Obok gwiazdora „Igrzysk śmierci” obsadę horroru uzupełniają Matthew Lilard („Scooby-Doo”), Kat Conner Sterling („Tydzień życia”), Elizabeth Lail („Ty”) oraz Mary Stuart Masterson („Benny i Joon”). Film nakręciła Emma Tammi według scenariusza przygotowanego wspólnie z Sethem Cuddebackiem oraz twórcą serii gier Scottem Cawthonem.

Sprawdź też: Statyści zostaną wyparci przez cyfrowe podobizny? Wytwórnie chcą skanować aktorów na masową skalę

„Five Nights At Freddy’s” – kiedy polska premiera filmu?

Pięć koszmarnych nocy” przeżyjemy w kinach dokładnie 27 października.

Zdj. Universal