Czy to może się udać? Oto młode wersje Pawlaka i Kargula – zapowiedź filmu „Sami swoi. Początek”

Polskie kino sięga po kolejny ze swoich największych klasyków. Na początku przyszłego roku zobaczymy film „Sami swoi. Początek” mający opowiedzieć o początkach sporu legendarnych bohaterów, czyli Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula. Jak w młodszych wersjach kultowych postaci prezentują się Adam Bobik i Karol Dziuba? Przekonajcie się w pierwszej zapowiedzi!

Sami swoi. Początek” mamy zapowiedź filmu. To wstęp do kultowej trylogii

Pawlak i Kargul z kultowej trylogii „Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… W ramach nowego filmu ponownie zanurzymy się w świat, w którym drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.    

To oni zagrali młode wersje Kargula i Pawlaka

Adam Bobik jako młody Kazimierz Pawlak i Karol Dziba jako młody Władysław Kargul.jpg

„Cofamy się do dzieciństwa i młodości uwielbianych bohaterów – poznamy wydarzenia, które miały miejsce zanim przenieśli do nowej, powojennej Polski. To właśnie ten rozdział opowieści miał powstać jako pierwszy, jednak nie sprzyjały temu okoliczności polityczne lat. 60. – Nikt by nie pozwolił na produkcję filmu, który w negatywny, trochę prześmiewczy sposób ukazuje bratni naród radziecki” – mówi Tomasz Kubski, producent filmu.

W młodsze wersje Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula wcielili się w filmie „Sami swoi. PoczątekAdam Bobik i Karol Dziuba. Premierę zapowiedziano w polskich kinach na 16 lutego 2024 roku. W obsadzie produkcji są także: Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz  Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka).

zdj. Netx Film / Jarosław Sosiński