Czy tym razem uda się przyciągnąć widzów? Jest data premiery i zapowiedź 2. sezonu serii sci-fi Apple’a

Apple'owi najwyraźniej bardzo daleko jest do praktyk Netfliksa bo pomimo bardzo przeciętnego przyjęcia pierwszego sezonu serialu „Inwazja” streamer nie zrezygnował z nakręcenia kontynuacji. Otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie, kiedy produkcja science fiction poświęcona kolejnej wizji ataku obcych powróci z następnymi odcinkami. Jest też pierwsza zapowiedź.

Przypomnijmy, że włodarze Apple TV+ podjęli decyzję o przedłużeniu „Inwazji” jeszcze w trakcie emisji debiutanckiego sezonu. Serial koncentruje się na historii inwazji kosmitów na Ziemię i opowiada, jak w obliczu globalnego zagrożenia zachowują się różni mieszkańcy naszej planety. Wydarzenia śledzimy z perspektywy bohaterów rozsianych po wszystkich kontynentach. Są nimi szeryf małego miasteczka, prawnik u progu emerytury, żołnierz stacjonujący w Afganistanie, syryjska imigrantka mieszkająca na Long Island i pracownik kosmicznego programu NASA.

Ujawniono dziś, że kontynuację wątków z pierwszej serii zobaczymy na Apple TV+ pod koniec sezonu wakacyjnego, a dokładnie 23 sierpnia

Za drugi sezon jako scenarzyści i producenci odpowiadają główni twórcy serialu, czyli Simon Kinberg i David Weil. W dotychczasowej obsadzie produkcji znaleźli się: Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Firas Nassar i Shiori Kutsuna. Od drugiego sezonu do grupy aktorów związanych z głównymi rolami, dołączają Enver Gjokaj, Nedra Marie Taylor i Naian González Norvind.

źródło: deadline.com / zdj. Apple