Daft Punk przygotuje soundtrack do nowego filmu Daria Argento

Po ośmiu latach reżyserskiej emerytury Dario Argento powróci z nowym, krwawym filmem giallo. Muzykę do „Occhiali neri” skomponuje kultowy zespół Daft Punk. 

Argento poinformował, że członkowie zespołu sami zaproponowali napisanie muzyki do nadchodzącego widowiska mistrza włoskich kryminałów:

[Daft Punk] to moi wielbiciele, znają cały mój dorobek. Usłyszeli od znajomych, że kręcę nowy film, zadzwonili do mnie i powiedzieli, ze chcą ze mną pracować. 

Argento zapowiada „Occhiali neri” („Czarne okulary”) jako powrót do klasycznych filmów kryminalnych:

To będzie przygoda w spowitym nocą Rzymie – opowieść o chińskiej dziewczynie i dziecku. W drugiej części filmu, ucieczka zabierze ich na skalistą prowincję nieopodal Lacjum.  

Na przestrzeni długiej kariery, Argento współpracował z wieloma znakomitymi kompozytorami, w tym Ennio Morricone („Ptak o kryształowym upierzeniu”) i zespołem Goblin („Suspiria”). Z kolei dla Daft Punku nowy soundtrack będzie pierwszym filmowym przedsięwzięciem od dziesięciu lat. Członkowie zespołu, Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo stworzyli w 2010 roku ścieżkę do kontynuacji kultowego sci-fi „TRON”. 

Źródło: Comicbook / zdj. Columbią Records