Dakota Fanning jako Susan Ford w serii „Pierwsza dama” od Showtime

Dakota Fanning została najnowszą gwiazdą antologicznego serialu „Pierwsza dama”. W ramach serii Showtime'u, aktorka wcieli się w rolę Susan Ford, córki prezydenta Geralda Forda. 

W roli samego prezydenta Forda zobaczymy Aarona Eckharta, zaś jego małżonkę Betty Ford zagra Michelle Pfeiffer. Fanning ma pojawić się w sześciu odcinkach. Przypomnijmy, że obsadzie niedawno znalazła się też Gillian Anderson, która wcieli się w Eleanor Roosevelt, żonę Franklina Delano Roosevelta. 

Serial odsłoni kulisy osobistego oraz politycznego życia Pierwszych Dam, które podczas prezydentury swoich mężów miały często duży wpływ nie tylko na politykę kraju, ale też na społeczne i obyczajowe kwestie w Stanach Zjednoczonych. Bohaterkami pierwszego sezonu będą Eleanor RooseveltBetty Ford, jedna z założycielek kliniki Betty Ford Center do zwalczania uzależnień i Michelle Obama (Viola Davis), żona 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Za scenariusz odpowiada Aaron Cooley pełniący również funkcję producenta wykonawczego.

źródło: variety.com / zdj. FOX