Damien Chazelle przygotowuje swój kolejny film. Emma Stone w obsadzie?

Reżyser filmu „La La Land”, Damien Chazelle, pracuje obecnie we Francji nad swoim serialem dla Netfliksa, ale już teraz planuje stworzenie swojego kolejnego filmowego projektu w Hollywood. Nową kinową produkcją laureata Oscara będzie film pod tytułem „Babylon”, a jego gwiazdą ma zostać Emma Stone. Poznajcie szczegóły.

Mówi się, że Damien Chazelle w ostatnich tygodniach przeprowadził kilka spotkań z potencjalnymi gwiazdami jego nowego filmu, a studia Lionsgate i Paramount rywalizują obecnie o nabycie praw do nowego filmu reżysera „Whiplash”. Chazelle współpracował ze studiem Lionsgate przy okazji filmu „La La Land”, ale to podobno Paramount Pictures ma aktualnie większe szanse na zyskanie praw do nowego filmu twórcy. Powodem ma być fakt, że „Babylon” uznawany jest za największe widowisko w karierze reżysera i będzie wymagało większego budżetu, który może zapewnić większe studio.

Szczegóły na temat fabuły filmu nie zostały jeszcze ujawnione, ale produkcja ma być osadzona w latach 20. ubiegłego wieku w Hollywood, w okresie, w którym branża filmowa odchodziła od niemych filmów na rzecz kina z dźwiękiem. Wśród gwiazd produkcji mają znaleźć się autentyczne postacie z tamtego okresu oraz kilku fikcyjnych bohaterów. Film porównywany jest do najnowszego dzieła Tarantino, który również osadził swoją historię w jednym z okresów w historii Hollywood, mieszając w niej historyczne postacie z fikcyjnymi bohaterami.

Jak na razie Chazelle pracuje jeszcze nad swoim serialem „Eddy” dla Netfliksa, w którym zobaczymy Joannę Kulig. Z obsadą jego najnowszego filmu jak na razie łączona jest tylko Emma Stone, z którą reżyser pracował przy „La La Land”. Mówi się, że aktorka rozpoczęła już wstępne negocjacje kontraktu.

źródło: Variety.com / zdj. Liosngate