Damon Lindelof nie ma pomysłu na drugi sezon „Watchmen”

Od dłuższego czasu spekuluje się, czy serialowe „Watchmen” doczeka się kontynuacji. Sam showrunner debiutanckiego i na ten moment jedynego sezonu adaptacji, Damon Lindelof wspominał w dotychczasowych wywiadach, że możliwości powstania drugiej serii nie wyklucza, ale wyłącznie, jeśli pojawi się potrzeba opowiedzenia nowej historii. W najnowszej rozmowie, artysta zdradza, że historia taka się na ten moment nie wykrystalizowała.

Zapytany przez dziennikarzy serwisu Collider o możliwość przygotowania kontynuacji cyklu HBO, Lindelof ujawnił, że nie ma pojęcia, o czym mogłaby ona opowiedzieć:

Chciałbym mieć pomysł na drugi sezon „Watchmen” i naprawdę bym chciał, by się takowy pojawił. Po prostu... wystawiliśmy wszystko, co mieliśmy przy okazji pierwszej serii. Każdy świetny pomysł, który mieliśmy. Myślałem sobie „wykorzystajmy wszystko już teraz zamiast podejścia w stylu, odłóżmy to na później. No więc, czy mógłby nadejść drugi sezon „Watchmen”? Mam nadzieję, że tak się stanie, ale nie sądzę, by powinien powstać tylko dlatego, że ludziom się podobał sezon pierwszy.

Warto dodać, że na przestrzeni miesięcy od debiutu finałowego odcinka „Watchmen” Lindelof wielokrotnie zaznaczał, że nie miałby nic przeciwko, gdyby za drugi rozdział adaptacji wziął się inny twórca, o ile będzie miał ku temu dobry pomysł. 

A Wy? Chcielibyście zobaczyć kolejny sezon „Watchmen”? A może uważacie, że opowieść zawarta w ramach pierwszych 9 odcinków to zamknięta całość, którą winno się zostawić w spokoju? Dajcie znać w komentarzach. 

Źródło: Heroichollywood.com / zdj. HBO