Daniel Craig wystąpi jako Makbet na Broadwayu

Pozostawiając za sobą brzemię Jamesa Bonda, Daniel Craig zdecydował się na powrót do Broadwayu. Brytyjski aktor zagra tytułową rolę w przedstawieniu „Makbet”, a partnerować mu będzie Ruth Negga jako Lady Makbet.

Sztuka, której produkcją oraz reżyserią zajmie się zdobywca nagrody Tony, Sam Gold ma być gotowa na wiosnę przyszłego roku. Pierwsze spektakle zaplanowane są na 29 marca 2022 roku w Lyceum Theatre na nowojorskim Broadwayu, natomiast oficjalna premiera ma się odbyć niemal miesiąc później, 28 kwietnia

Producentka Makbeta, Barbara Broccoli, która współpracowała z Craigiem przy filmach o Bondzie, wypowiedziała się na temat castingu, wyrażając podekscytowanie z powodu powrotu aktora do Broadwayu:

Jest on nie tylko świetnym aktorem filmowym, ale również wspaniałym aktorem teatralnym. Jestem zachwycona, że wraca na Broadway, wcielając się w tę symboliczną postać z debiutującą na deskach Broadwayu niezwykle utalentowaną Ruth Neggą, pod fachową opieką Sama Golda.

Gold jest uznanym reżyserem teatralnym, który na swoim koncie ma zarówno dramaty, jak i musicale. W ciągu swojej kariery reżyserował na Broadwayu oraz Off-Broadwayu. W 2015 roku nagrodzony został nagrodą Tony za najlepszą reżyserię musicalu pod tytułem „Fun Home”.

Przypomnijmy, że ostatni film z udziałem Craiga w roli kultowego agenta 007, „Nie czas umierać” wchodzi do polskich kin już w najbliższy piątek, 1 października.

Źródło: deadline.com / Zdj. MGM / Universal Pictures