Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic w pierwszej zapowiedzi filmu biograficznego o muzyku

The Roku Channel podzieliło się premierową zapowiedzią nadchodzącego filmu biograficznego pt.  „Weird: The Al Yankovic Story”. W protagonistę — ekscentrycznego muzyka Weird Ala Yankovica wciela się Daniel Radcliffe, aktor znany najlepiej z serii filmów o Harrym Potterze.

Daniel Radcliffe jako Weird Al. Fabuła i obsada filmu biograficznego o Yankovicu

Filmowa biografia Yankovica przyjrzy się różnym aspektom życia artysty, począwszy od jego dzieciństwa, przez błyskawiczny wzrost sławy dzięki takim hitom jak „Eat It”  i „Like a Surgeon”, kończąc na burzliwych romansach.

Eric Appel („Dolina Krzemowa”, „Biuro”) czuwa nad projektem jako reżyser oraz współscenarzysta. Skrypt współtworzył nim sam Yankovic. W obsadzie filmu znajdują się też Evan Rachel Wood („Westworld”) jako Madonna, Rainn Wilson („Biuro”) jako radiowiec Dr. Demento oraz Toby Huss („Pod ostrzałem”) i Julianne Nicholson („Mare z Easttown”), którzy wcielą się w rodziców protagonisty.

Sprawdź też: Naomi Ackie jako Whitney Houston na plakacie filmu biograficznego „I Wanna Dance With Somebody”

Kim jest Weird Al Yankovic? Sukcesy i dokonania muzyka

Znany z parodiowania utworów rozmaitych artystów, Yankovic jest pięciokrotnym laureatem nagrody Grammy oraz najlepiej sprzedającym się artystą komediowym wszech czasów. Jego wydany w 2014 roku album „Mandatory Fun”  był pierwszym albumem komediowym w historii, który zadebiutował na 1 miejscu listy Billboard's Top 200. Yankovic jest jednym z zaledwie trzech artystów, którzy w każdej z ostatnich czterech dekad lądowali na pierwszym miejscu listy top 40 przebojów — pozostali to Michael Jackson i Madonna.

Kiedy premiera filmu „Weird: The Al Yankovic Story”?

Dokładna data premiery filmu „Weird: The Al Yankovic Story” nie jest jeszcze znana. Debiutu obrazu należy się jednak spodziewać jesienią tego roku.

Może zainteresuje Cię: Amerykański sen według George'a Carlina. Mamy zwiastun dokumentu HBO o legendarnym komiku

Zdj. Roku