Daniela Melchior i Billy Magnussen zagrają w nowej wersji „Wykidajło”.  Jake Gyllenhaal z główną rolą

Prace nad nową wersją filmu „Wykidajło” nabierają rozpędu. Produkcja, w której główną rolę ma zagrać Jake Gyllenhaal, została przejęta przez platformę Prime Video. Powiększyła się także obsada projektu, a wśród aktorów, którzy zasili jej szeregi, znaleźli się między innymi Daniela Melchior, której kariera nabiera rozpędu po występie w superbohaterskim widowisku „Legion samobójców: The Suicide Squad” oraz Billy Magnussen znany ostatnio z serialu „Stworzona do miłości”.

Kontrakt na zagranie w filmie podpisali też Gbemisola Ikumelo, Lukas Gage, Hannah Love Lanier, Travis Van Winkle, BK Cannon, Arturo Castro, Dominique Columbus, Beau Knapp i Bob Menery. Nową wersję film „Wykidajło” wyreżyseruje Doug Liman mający w swoim dorobku między innymi produkcję „Na skraju jutra”. Scenariusz stworzyli Anthony Bagarozzi i Charles Mondry. Produkcją zajmą się Joel Silver z ramienia swojej firmy Silver Pictures. Film przygotowuje wytwórnia MGM, która została ostatnio przejęta przez firmę Amazon. Właśnie dlatego projekt będzie powstawał jako produkcja dedykowana serwisowi Prime Video. Prace na planie ruszą jeszcze w tym miesiącu na Dominikanie. Premiery możemy więc spodziewać się w 2023 roku.

Jake Gyllenhaal jako Wykidajło. O czym opowie nowa wersja kultowego filmu?

Oryginalny „Wykidajło” (org. „Road House”) debiutował w 1989 roku. W głównej roli pojawił się wówczas Patrick Swayze. Aktor wcielił się w Daltona, mistrza karate zatrudnionego do przywrócenia porządku w zdominowanym przez gangsterów lokalnym barze Double Deuce. Dodajmy, że MGM planowało przeróbkę filmu od wielu lat. Na pewnym etapie, w główną rolę wcielić się miała Ronda Rousey, ale pomysł został ostatecznie skreślony. Nowa wersja filmu opowie historię byłego zawodnika federacji UFC (Jake Gyllenhaal), który podejmuje pracę jako bramkarz w zajeździe na Florida Keys. Mężczyzna szybko uświadamia sobie, że ​​ten pozorny raj na ziemi skrywa mroczne tajemnice.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros. / HBO / Sony Pictures / MGM