Danny DeVito: sequel „Bliźniaków” wciąż w przygotowaniu

Danny DeVito ujawnił, że sequel kultowych „Bliźniaków” wciąż znajduje się w przygotowaniu. Aktor dodał, że mimo ogłoszenia projektu niemal dekadę temu wciąż trwają prace nad scenariuszem.

Klasyczni „Bliźniacy” w reżyserii Ivana Reitmana cieszą się nieustającą popularnością od premiery w latach osiemdziesiątych. W 1988 roku komedia, która doprowadziła do naekranowego spotkania DeVito i Arnolda Schwarzeneggera (w pierwszej roli komediowej w karierze), pojawiła się na listach najlepiej zarabiających filmów roku (obok takich hitów jak „Szklana pułapka” i „Książę w Nowym Jorku”).

Prace nad sequelem zostały ogłoszone jeszcze w 2012 roku. W najnowszej rozmowie z dziennikarzami portalu CinemaBlend, DeVito dodał też, nieco sceptyczniej, że „ma nadzieję, że film doczeka się realizacji”. Przypomnijmy, że o filmie głośno było też niecałe cztery lata temu, gdy Arnold Schwarzenegger ogłosił, że prace nad scenariuszem filmu, wówczas zatytułowanego „Triplets”, zostały zakończone. Doniesienia zbiegły się z pierwszymi informacjami o castingu: do bliźniaków miał dołączyć Eddie Murphy, wcielając się w zaginionego brata głównych bohaterów. Wygląda jednak na to, że projekt, w jego ówczesnym kształcie, został przez wytwórnię porzucony.

źródło: Screen Rant / zdj. Universal