Data premiery 5. sezonu „The Crown” ujawniona. Serial o Elżbiecie II wraca na Netflix

Netflix nie będzie już dłużej trzymał widzów serialu „The Crown” w niepewności. Poznaliśmy dokładną datę premiery piątego sezonu serialu kronikującego panowanie królowej Elżbiety II. Kiedy więc „The Crown” powróci na mały ekran z nowymi odcinkami?

Kiedy premiera piątego sezonu „The Crown”?

Od niemal roku wiedzieliśmy, że piąty sezon serialu „The Crown” przedstawiającego historię panowania królowej Elżbiety II trafi do widzów platformy Netflix w listopadzie 2022 roku. Dokładna data premiery została jednak ujawniona dopiero podczas tegorocznej edycji wirtualnego wydarzenia TUDUM. Platforma streamingowa oficjalnie poinformowała, że nowe odcinki The Crownzadebiutują 9 listopada.

Sprawdź wszystkie zapowiedzi i newsy ujawnione podczas wydarzenia TUDUM.

W piątym sezonie ponownie trafimy do lat 90. ubiegłego wieku. Nowa seria skupi się na takich wydarzeniach jak rozwód księcia Karola i księżnej Diany, do którego doszło w 1996 roku, a także rozwodu księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, którzy również rozstali się w tym samym roku. W obsadzie piątego sezonu są: Dominic West grający Księcia Karola, Jonathan Pryce jako Książę Filip oraz Lesley Manville w roli Małgorzaty Windsor. Na ekranie pojawi się także Elizabeth Debicki jako księżna Diana, Khalid Abdalla jako Dodi Al-Fayed i Jonny Lee Miller jako John Major. W roli królowej Elżbiety zadebiutuje na ekranie Imelda Staunton znana szerszej publiczności z roli Dolores Umbridge w serii o Harrym Potterze.

the-crown-sezon-5-data-premiery-min.jpg

zdj. Netflix