Daty premier filmów Marvela na lata 2021-2023. „Strażnicy Galaktyki”, „Czarna Pantera 2” i inne

Marvel pokazał zapowiedź ujawniającą daty premier swoich najbliższych filmowych produkcji. Jakie tytuły studio przygotowało na lata 2021-2023 i kiedy możemy spodziewać się premier? Poznajcie szczegóły.

W 2021 roku do kin trafią cztery filmy Marvela. Powrót na duży ekran MCU rozpocznie 9 lipca od wypuszczenia filmu „Czarna Wdowa” ze Scarlett Johansson w roli głównej. Na 3 września zapowiedziano premierę filmu „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, w którym poznamy nowego bohatera Marvela, a już 5 listopada czeka nas premiera kosmicznego widowiska „The Eternals”, w którym Chloe Zhao opowie historię rasy Przedwiecznych. Kinowy rok 2021 zakończy premiera filmu „Spider-Man: No Way Home”. Trzecia część odsłon przygód Pajączka granego przez Toma Hollanda zadebiutuje 17 grudnia.

Premiery filmów Marvela na 2021 rok:

  • „Czarna Wdowa” – premiera  9 lipca 2021 roku
  • „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” – premiera 3 września 2021 roku,
  • „The Eternals” – premiera 5 listopada 2021 roku
  • „Spider-Man: No Way Home” – premiera 17 grudnia 2021 roku,

eternals data premiery spider-man no way home data premiery

W 2022 roku również zobaczymy cztery kinowe premiery Marvela. Rok rozpoczniemy już 25 marca od debiutu filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, w którym Benedict Cumberbatch wracający jako Doktor Strange oraz Elizabeth Olsen wracająca do roli Scarlet Witch spróbują zapanować nad szalonym Multiwersum. Na 6 maja zapowiedziano premierę czwartego już filmu o przygodach Thora. W produkcji pod tytułem „Thor: Love and Thunder” w tytułowej roli powróci Chris Hemsworth, ale młot Thora podniesie także Natalie Portman wracająca do roli Jane Foster. Na 8 lipca zapowiedziano premierę drugiej odsłony serii Czarna Pantera”, która otrzymała podtytuł Wakanda Forever. W filmie przekonamy się, kto przejmie miano słynnego herosa MCU po tym jak w zeszłym roku zmarł Chadwick Boseman. Ostatnią premierą 2022 roku będzie drugi film o przygodach Kapitan Marvel. Produkcja otrzymała tytuł The Marvels, ponieważ w filmie dużą rolę odegra także Ms. Marvel, która zadebiutuje w swoim serialu na platformie Disney+.

Premiery filmów Marvela na 2022 rok:

  • „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” – premiera 25 marca 2022 roku,
  • „Thor: Love and Thunder” – premiera 6 maja 2022 roku
  • Czarna Pantera 2: Wakanda Forever – premiera 8 lipca 2022 roku
  • The Marvels – premiera 11 listopada 2022 roku

doktor strange 2 data premiery thor love and thunder data premiery

czarna pantera 2 data premiery kapitan marvel 2 data premiery

Na 2023 rok Marvel jak na razie zapowiedział dwie kinowe premiery. Pierwsza z nich trafi do widzów już 17 lutego i będzie to kolejna odsłona serii Ant-Man i Osa. W produkcji pod tytułem Ant-Man and the Wasp: Quantumania do swoich ról powróca Paul RuddEvangeline Lilly, Michael Douglas i Michelle Pfeiffer. W obsadzie filmu jest także Kathryn Newton, która zagra dorosłą Cassie Lang, córkę tytułowego bohatera. Na 5 maja studio zapowiedziało natomiast premierę filmu Strażnicy Galaktyki 3, którym James Gunn pożegna się z drużyną popularnych superbohaterów. W rolach głównych w filmie wystąpią oczywiście: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Sean Gunn, Vin Diesel, Karen Gillan i Pom Klementieff. W 2023 roku, a dokładniej w jego drugiej połowie możemy spodziewać się także premiery filmu „Fantastyczna Czwórka”. Jak na razie Marvel nie ustalił jednak dokładnej daty premiery.

Premiery filmów Marvela na 2023 rok:

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – premiera 17 lutego 2023 roku
  • Strażnicy Galaktyki 3 – premiera 5 maja 2023 roku

ant-man i osa 2 data premiery straznicy galaktyki 3 data premiery

zdj. Marvel