Daveed Diggs i Nick Kroll kandydatami do roli Moon Knighta?

Odkąd ogłoszono realizacje serialu o przygodach Marca Spectora znanego lepiej pod pseudonimem Moon Knight, z rolą głównego bohatera w ramach plotek łączonych było kilka różnych aktorów. Przez plotki przewijały się takie gwiazdy jak Zac Efron, Daniel Radcliffe, Andrew Garfield, Shia Labeouf, a ostatnio mówiło się nawet, że role może otrzymać Keanu Reeves. Nowa porcja plotek sugeruje jednak, że Marvel zamierza podążyć w innym kierunku.

W ramach najnowszej aktualizacji z rolą Moon Knighta łączeni są obecnie Daveed Diggs, amerykański aktor i piosenkarz, którego niedawno mogliśmy oglądać w serialu „Snowpiercer” oraz musicalu „Hamilton”, a także Nick Kroll, amerykański komik i aktor znany ze swoich dubbingowych występów w animacjach „Big Mouth”, „Rodzina Addamsów” oraz „Sausage Party”. Obaj kandydaci wpisują się w wymagania studia na temat żydowskiego pochodzenia aktora mającego zagrać głównego bohatera serialu, ale jak na razie informacje o ich ewentualnym zaangażowaniu w projekt musimy traktować jako niepotwierdzone plotki.

Producentem wykonawczym serialu będzie Grant Curtis, producent pierwszej trylogii Spider-Mana i częsty współpracownik Sama Raimiego. Prace na planie mają wystartować w połowie listopada i będą odbywały się w Pinewood Studios w Atlancie w stanie Georgia.

Głównym scenarzystą serialu „Moon Knight” został Jeremy Slater, dla którego nie będzie to pierwsza praca przy komiksowym widowisku. Wcześniej Slater stworzył dla Netfliksa serial „The Umbrella Academy”, a ostatnio pracował także nad serialem „Egzorcysta”. Przy tworzeniu scenariusza swój udział będzie miał także Beau DeMayo, który odpowiadał za scenariusz do trzeciego odcinka pierwszego serialu „Wiedźmin”, a ostatnio ogłoszono, że będzie odpowiadał razem z Lauren Schmidt Hissrich za animowany film osadzony w świecie Sapkowskiego pod tytułem „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

źródło: murphysmultiverse.com /  zdj. TNT / Imdb.com