David Dastmalchian dołącza do Keiry Knightley w filmie o Dusicielu z Bostonu

David Dastmalchian (znany ostatnio przede wszystkim jako Polka Dot Man z „The Suicide Squad”) zagra w filmie Boston Strangler”, opowiadającym opartą na faktach historię dziennikarki, która w latach 60. ubiegłego wieku wpadła na trop seryjnego mordercy nazywanego Dusicielem z Bostonu. Główną rolę gra Keira Knightley.

Choć nie wiemy w kogo w filmie wcieli się Dastmalchian, rola aktora opisywana jest jako „kluczowa” dla fabuły. Na ekranie zobaczymy też Carrie Coon („Zaginiona dziewczyna”), Chrisa Coopera („Co za piękny dzień”) oraz Alessandro Nivolę („Wszyscy święci New Jersey”).

Produkcja przybliży losy Loretty McLaughlin, reporterki, która zdołała powiązać z sobą serię brutalnych morderstw i przypisać je jednemu sprawcy, który został okrzyknięty Dusicielem z Bostonu. Loretta i jej współpracownik Jean Cole rzucili wyzwanie nie tylko mordercy, ale także aktualnym stereotypom i próbowali nagłośnić sprawę seryjnego mordercy oraz informować kobiety o panującym zagrożeniu. Podczas swojej pracy Loretta odkryła również nieprawidłowości w systemie sprawiedliwości i poddawała w wątpliwość prawdziwą tożsamość Bostońskiego Dusiciela. Film wyprodukują Ridley Scott i Kevin Walsh z ramienia firmy Scott Free. Reżyserią zajmie się Matt Ruskin (Crown Heights”, Dopalacz”).

Dodajmy, że Dusiciel z Bostonu został zidentyfikowany jako Albert DeSalvo. Morderca działał w Bostonie w latach 1962-1964 i przypisuje się mu 13 morderstw. Jego ofiarami były kobiety, które atakował zawsze w domu, podając się za robotnika lub pracownika instytucji, któremu zlecono naprawy lub inne prace. Udawał między innymi detektywa, elektryka i hydraulika. Zatrzymano go w 1964 roku i trafił do więzienia, gdzie został zadźgany przez jednego z więźniów, którego nigdy nie zidentyfikowano.

źródło: A.V. Club / zdj. Warner Bros.